ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհավորել է Տորոնտոյի նորընտիր քաղաքապետ Ջիմ Կարագիանիսին
Ընդունեք ջերմ ողջույններս ու շնորհավորանքներս Տորոնտոյի քաղաքապետ ընտրվելու կապակցությամբ: Ուրախ եմ, որ այս պաշտոնը վստահվել է այնպիսի անհատի, ով ունի նման ջերմ հարաբերություններ Տորոնտոյի հայ համայնքի հետ:
Որպես հայ՝ մեծապես գնահատում եմ Ձեր ջանքերն ուղղված դաշնային և նահանգային իշխանությունների կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը:
Այսօր՝ ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նախօրեին, կարևոր է զգալ բարեկամ ժողովրդի աջակցությունը հատկապես ճանաչմանն ուղղված այս դժվարին պայքարում:
Ձեր երկարատև քաղաքական գործունեության ընթացքում անընդհատ պայքարել եք Կանադայում ապրող մարդկանց կյանքն ավելի բարեկեցիկ դարձնելու համար: Ուրախ ենք, որ Տորոնտոյի հայկական համայնքը գտնվելու է այնպիսի քաղաքական գործչի ղեկավարության ներքո, ով օժտված է առաջնորդ լինելու հմտություններով:
Որպես պետական կառույց ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը կանի ամեն ինչ, որպեսզի երկու երկրների և նրանց ժողովուրդների միջև կապերն էլ ավելի ամրապնդվեն:

Поздравительное послание министра Диаспоры РА Грануш Акопян господину Джиму Карагианису
Примите горячие приветы и поздравления в связи с избранием мэром Торонто. Рада, что этот пост доверен человеку, имеющему столь теплые отношения с армянской общиной Торонто.
Будучи армянкой, высоко ценю Ваши усилия, направленные на признание Геноцида армян федеральными властями и властями штатов.
Сегодня, в канун 100-летия Геноцида армян, важно ощущать содействие дружественного народа, особенно в этой труднейшей борьбе, направленной на признание.
В течение всей своей долгой политической деятельности Вы всегда боролись за то, чтобы сделать жизнь людей в Канаде более благоустроенной. Рада, что армянская община Торонто будет находиться под руководством политического деятеля, наделенного навыками лидера.
Как государственная структура, Министерство Диаспоры РА сделает все, чтобы связи между двумя странами и народами еще более укрепились.