Պաշտոնական այցով Իրանում գտնվող ՀՀ վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում է նաև Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/10/Untitled-131.jpg)
Պաշտոնական այցով Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում է նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Այցի շրջանակներում ՀՀ վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Նոր Ջուղայի Հայոց ազգային կրթահամալիր, որտեղ Հայաստանի կառավարության անդամներին ողջունել են կրթահամալիրի սաները, ուսուցիչները և հայ համայնքի ներկայացուցիչները:
Ողջունելով ներկաներին՝ վարչապետ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել կրթահամալիրի դերը հայապահպանության գործում և կառավարության աջակցությունը հայտնել ազգապահպանությանն ուղղված համայնքի յուրաքանչյուր նախաձեռնությանը:
Այսօր վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Նոր Ջուղայի մարզամշակութային «Արարատ» միություն, կմասնակցի Նոր Ջուղայի Սբ. Ամենափրկիչ վանքի Սբ. Հովսեփ եկեղեցու 350-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիսությանը:
Հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը Թեհրանում կմասնակցի Հայ Մշակութային «Արարատ» կազմակերպության հիմնադրման և գործունեության 70-ամյակին նվիրված միջոցառմանը:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan is part of the PM-led delegation on official visit to Iran
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan is part of the delegation led by RA Prime Minister Hovik Abrahamyan who is on an official visit to the Islamic Republic of Iran.
During the visit, the delegation led by the RA Prime Minister visited the Armenian National Educational Complex in New Julfa where Armenian government officials were greeted by the students and teachers of the educational complex and representatives of the local Armenian community.
Greeting the gathered, Prime Minister Abrahamyan praised the role of the educational complex in the preservation of the Armenian identity and expressed the Armenian government’s support to all of the community’s initiatives for national preservation.
Today the delegation led by the Prime Minister will visit the Ararat Athletic-Cultural Association of New Julfa and will take part in the ceremony dedicated to the 350th anniversary of the St. Hovsep Church of the Holy Savior Monastery of New Julfa.
On October 23, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will participate in the event dedicated to the 70th anniversary of Ararat Armenian Cultural Organization.