Հրանուշ Հակոբյանն ընդունել է Կահիրեում բնակվող մեր հայրենակիցներ Սուրեն Պայրամեանին և Սոնիա Ոսկերիչյանին
Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Եգիպտոսից Կահիրեի «Յուսաբեր» մշակութային ընկերակցության ատենապետ, ատամնաբույժ-վիրաբույժ Սուրեն Պայրամեանին և նրա տիկնոջը՝ Կահիրեի ՀՀ դեսպանատան օժանդակ տիկնանց հանձնախմբի անդամ, մանկավարժ Սոնիա Ոսկերիչյանին:
ՀՀ սփյուռքի նախարարը բարձր գնահատեց եգիպտահայ համայնքում Սուրեն Պայրամեանի և Սոնիա Ոսկերիչեանի հայապահպան գործունեությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ՀՀ սփյուռքի նախարարությանը՝ «Հայրենիք-Սփյուռք» 5-րդ համաժողովը բարձր կազմակերպվածությամբ անցկացնելու համար՝ Կահիրեի «Յուսաբեր» մշակութային ընկերակցության ատենապետը հավաստիացրեց, որ ջանք ու եռանդ չպիտի խնայեն համաժողովում հնչած առաջարկություններից կազմված դրույթները համայնքում կյանքի կոչելու համար:
Քննարկվեցին եգիպտահայ համայնքի  խնդիրներին, ինչպես նաև ՀՀ սփյուռքի նախարարության ծրագրերին առավել ակտիվ մասնակցություն հանդես բերելու վերաբերյալ հարցեր:

Председатель культурной ассоциации «Усабер» Каира Сурен Пайрамян и член женской комиссии посольства РА в Каире Соня Воскеричян побывали в Министерстве Диаспоры РА
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 24 сентября приняла председателя культурной ассоциации «Усабер» Каира, хирурга-стоматолога Сурен Пайрамян и его супругу, члена женской комиссии посольства РА в Каире, педагога Соню Воскеричян.
Министр Диаспоры РА высоко оценила деятельность Сурена Пайрамяна и Сони Воскеричян по сохранению армянства в армянской общине Египта.
Выразив благодарность Министерству Дмаспоры РА за организацию и проведение на высоком уровне V  форума Армения-Диаспора, председатель культурной ассоциации «Усабер» Каира заверил, что не пожалеют сил и энергии для претворения в жизнь положений, сформированных на основе прозвучавших на форуме предложений.
Были обсуждены вопросы, касающиеся проблем армянской общины Египта, а также более активного ее участия в программах Министерства Диаспоры РА.