Սիրիահայերի աջակցությանն ուղղված բարեգործական համերգ. «Երգում է 70-ականների Երևանը և Հալեպը»
Օգոստոսի 29-ին, ժամը 20.00-ին Արամ Խաչատրյանի անվան մեծ համերգասրահում՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության, ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, ՀԲԸՄ հովանավորությամբ տեղի կունենա բարեգործական համերգ «Երգում է 70-ականների Երևանը և Հալեպը» խորագրով: Համերգից ստացված ողջ հասույթը կուղղվի սիրիահայերի կարիքների ապահովմանը: Գեղարվեստական ղեկավարն է Վազգեն Ասատրյանը:
Համերգը կվարեն Սուսաննա Շահինյանը և Ժան Վարդանը:
Ելույթ կունենան սիրիահայ արվեստագետներ Կարօ Տաղտեվիրենեանը, Րենա Տին, Ժան Վարդանը, Հովիկ Կարապետեանը, Լիլա ՎարդանյանՊօղոսեանը, Սարգիս Մաթոսեանը, և Հայաստանից՝ Էմմին, Վահագն Հայրապետյանը, Արամոն, Գայանե Հովհաննիսյանը, Ռադիկ Գաբրելյանը, Ռուբեն Ամիրբեկյանը, Արման Ջալալյանը, Կարո Սարաֆյանը, Արամ Կարապետյանը, Լեոնիդ Դավթեանը, Սամսոն Աբգարեանը, Սամվել Մկրտչյանը, Երվանդ Սարգսյանը, Դմիտրի Արզումանյանը, Իշխան Հարությունյանը, Վահրամ Դավթհանը: Նվագակցում է «70-ականների Երևան» նվագախումբը, որի երաժիշտների հիմնական մասը Կոնստանտին Օրբելյանի՝ Հայաստանի պետական էստրադային նվագախմբի անդամներն են:
Հայաստանցի և սիրիահայ սիրված երգիչների մասնակցությամբ համերգը Հայաստանում սիրիահայերի ինտեգրման հերթական քայլն է և ապացույցը, որ մշակույթն ազգի համախմբան կարևորագույն միջոցներից է:

Благотворительный концерт «Поют Ереван и Алеппо 70-х», направленный на поддержку сирийских армян
В большом концертном зале «Арам Хачатрян» 29 августа в 20:00 при содействии Министерства Диаспоры РА, Министерства культуры РА, а также при спонсорстве ВАБС состоится благотворительный концерт «Поют Ереван и Алеппо 70-х», направленный на поддержку сирийских армян. Вся полученная от концерта прибыль будет направлена на удовлетворение нужд сирийских армян. Художественный руководитель Вазген Асатрян.
Концерт будут вести Сусанна Шагинян и Жан Вардан.
В нем примут участие деятели искусства из числа сирийских армян Каро Тахтевиренян, Рена Ти, Жан Вардан, Овик Карапетян, Лила Варданян-Погосян, Саркис Матевосян, из Армении – Эмми, Ваагн Айрапетян, Арамо, Гаяне Ованнисян, Радик Габриелян, Рубен Амирбекян, Арман Джалалян, Каро Сарафян, Арам Карапетян, Леонид Давтян, Самсон Абгарян, Самвел Мкртчян, Ерванд Саркисян, Дмитрий Арзуманян, �?шхан Арутюнян, Ваграм Давтян.
Аккомпанирует оркестр «Ереван 70-х», основная часть музыкантов которого являются членами Государственного эстрадного оркестра Армении Константина Орбеляна.
Концерт при участии любимых певцов Армении и из числа сирийских армян – очередной шаг по интеграции сирийских армян в Армении и доказательство того, что искусство является одним из важнейших средств сплочения нации.