Թեհրանի Փերիո կրթասիրաց միության պատվիրակությունը ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Օգոստոսի 21-ին ՀՀ սփյուռքի նախար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Թեհրանի Փերիո կրթասիրաց միության պատվիրակությանը, որի կազմում էին հիմնադիր անդամ Գարեգին Արմենյանցը, վարչության նախագահ Գասպար Ամիրխանյանը, «Իրանի Փերիո գավառի հայության օրեր Հայաստանում» ծրագրի հանձնախմբի նախագահ Ժորժ Աղազարյանը, հայաստանյան ներկայացուցիչ դոկտ. Լուսինե Մարկոսյանը:
Ողջունելով Թեհրանի Փերիո կրթասիրաց միության ներկայացուցիչներին՝ նախարարը մասնավորապես նշեց. «Ուրախ եմ, որ նախաձեռնել եք այս հիանալի ծրագիրը, և հուսով եմ, որ այն իր շարունակությունը կունենա»:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ծրագրի անցկացման հետ կապված կազմակերպական հարցեր, նախանշվեցին հետագա անելիքները:

Делегация Тегеранского образовательного союза Периа в Министерстве Диаспоры РА
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 21 августа приняла делегацию Тегеранского образовательного союза Периа, в составе которой были член-учредитель Гарегин Арменянц, председатель правления Гаспар Амирханян, председатель комиссии программы «Дни армянства �?ранской провинции Периа в Армении» Жорж Агазарян, представитель в Армении доктор Лусине Маркосян.
Приветствовав гостей, министр в частности отметила: «Рада, что вы инициировали эту замечательную программу, и надеюсь, она будет иметь продолжение».
В ходе встречи были обсуждены организационные вопросы, связанные с проведением программы, намечены дальнейшие действия.
Принято решение созвать в будущем году симпозиум и снять фильм об истории Тегеранской провинции Периа.