«Վստահ եղե’ք, որ ձեր կողքին է ողջ հայ ժողովուրդը». Համահայկական կրթական 6-րդ խորհրդաժողովի մասնակիցներ
Աղվերանում կայացած Համահայկական կրթական 6-րդ խորհրդաժողովը, որին  մասնակցում էր 19 երկրի 134 ներկայացուցիչ, ամփոփելով աշխատանքները հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում նշվում է. «Մենք` Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարության կազմակերպված Համահայկական կրթական 6-րդ խորհրդաժողովի մասնակիցներս, մեր ողջույնի խոսքն ենք հղում Սիրիայում բնակվող մեր հայրենակիցներին, մասնավորապես իրենց սուրբ պարտականությունը կատարող ուսուցիչներին ու կրթության ոլորտի բոլոր աշխատողներին:
Մենք մեր զորակցությունն ենք հայտնում բոլոր նրանց, ովքեր այս դժվարին պայմաններում, կրելով զրկանքներ և վտանգելով սեփական կյանքը, կատարում են իրենց մանկավարժական պարտականությունները` ծառայելով մատաղ սերնդին և ամբողջ ազգին: Վստահ եղե’ք,  որ ձեր կողքին է ողջ հայ ժողովուրդը, ինչպես Հայաստանի Հանրապետության ու Արցախի ձեր հայրենակիցները, այնպես էլ աշխարհասփյուռ հայությունը: Բոլորիդ մաղթում ենք ուժ, կորով, համբերություն, վճռականություն և մոտալուտ խաղաղ ժամանակաշրջան»: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԿԳՆ պաշտոնական կայքից:

«Будьте уверены, что рядом с вами весь армянский народ»: участники VI Общеармянского образовательного форума
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/08/arm-6889-103.jpg)
Состоявшийся в Агверане VI Общеармянский образовательный форум, в котором участвовали 134 представителя 19 стран, завершая свою работу, выступил с заявлением, в котором отмечается: «Мы, участники VI Общеармянского образовательного форума, организованного Министерством образования и науки Республики Армения, шлем слова привета проживающим в Сирии соотечественникам, в частности, выполняющим свой священный долг педагогам и всем работникам сферы образования.
Мы выражаем поддержку всем, кто в этих тяжелейших условиях, терпя лишения и ставя под угрозу собственную жизнь, выполняют свои педагогические обязанности, служа молодому поколению и всей нации. Будьте уверены, что рядом с вами весь армянский народ – как соотечественники в Республике Армения и Арцахе, так и рассеянное по всему миру армянство Диаспоры. Желаем всем вам силы, воли, терпения, решительности, и в ближайшее время – мира». Об этом сообщает официальный сайт Министерства образования и науки РА.