Դեսպան Քոչարյանը հանդիպեց Լիբանանի վարչապետին
Օգոստոսի 6-ին Լիբանանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Քոչարյանը հանդիպում ունեցավ Լիբանանի վարչապետ Թամմամ Սալամի հետ:
Դեսպանը Լիբանանի վարչապետին փոխանցեց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի` Հայաստան այցելելու պաշտոնական հրավերը:
Հանդիպման ընթացքում բարձր գնահատվեց երկու բարեկամ երկրների երկկողմ հարաբերությունների մակարդակը:
Միաժամանակ նշվեց առևտրատնտեսական հարաբերությունների խորացման և ընդլայնման անհրաժեշտությունը, մոտակա ժամանակներին միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի գումարման, ինչպես նաև գործարար համաժողովի կազմակերպման կարևորությունը:
Անդրադարձ եղավ Լիբանանի ներքաղաքական խնդիրներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային զարգացումներին: Ընդգծվեց լիբանանահայ համայնքի կարևոր դերը Լիբանանի զարգացման գործում:
Լիբանանի վարչապետը շնորհակալություն հայտնեց հրավերի համար և խնդրեց իր ջերմ ողջույնները փոխանցել ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

Посол Кочарян встретился с премьер-министром Ливана
Посол передал премьер-министру Ливана официальное приглашение премьер-министра РА Овика Абрамяна посетить Армению.
В ходе встречи был высоко оценен уровень двусторонних отношений между двумя дружественными странами.
В то же время была отмечена необходимость углубления и расширения торгово-экономических отношений, важность созыва в ближайшее время заседания межправительственной комиссии, а также организации бизнес-форума.
Были затронуты внутриполитические проблемы Ливана, а также региональные развития. Была подчеркнута роль армянской общины Ливана в развитии страны.
Премьер-министр Ливана выразил благодарность за приглашение и попросил передать его горячие приветы премьер-министру РА Овику Абрамяну. Об этом сообщает пресс-служба М�?Д РА.