Օր 4-րդ. Խմբերգային արվեստի օրերի մասնակից երգչախմբերի ղեկավարները Սփյուռքի նախարարությունում
Օգոստոսի 4-ին «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի խմբերգային արվեստի օրերի մասնակից երգչախմբերի ղեկավարները Սփյուռքի նախարարությունում հանդիպում ունեցան  նախարարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էին Իրանից «Զվարթնոց», «Արարատ», ԱՄՆ-ից «Կոմիտաս», Եգիպտոսից «Արցախ», ՌԴ-ից «Ովսաննա», «Նորահրաշ», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» երգչախմբերի ղեկավարները:
Ս Սրապիոնյանը ողջունելով ներկաներին, մասնավորապես նշեց. «Ուրախ եմ, որ պատիվ ունեմ ողջունելու ձեզ Հայրենիքում: Դուք ձեր բարձրարվեստ կատարումներով ստիպել եք ճանաչել մեր մշակույթը, երգարվեստը: Այսօր  ամբողջ աշխարհն է խոսում հայկական խմբերգային արվեստի մասին: Աշխարհը համակրանքով է լցվում մեր ազգի, մեր մշակույթի նկատմամբ: Խոնարհում եմ գլուխս ձեր վաստակի առաջ, բարով եք եկել»:
Շնորհակալական խոսքով հանդես եկան նաև երգչախմբերի ղեկավարները: Հանդիպման ընթացքում հնչեցին հարցեր, առաջարկներ, որոնք լրջորեն քննարկվեցին, ճշտվեցին իրագործման հնարավորությունները:

День 4-й: Руководители хоров – участников Дней хорового искусства в Министерстве Диаспоры
Руководители хоров – участников Дней хорового искусства Общеармянского фестиваля «Моя Армения» 4 августа в Министерстве Диаспоры встретились с заместителем министра Сержем Срапионяном. Во встрече участвовали руководжители хоров «Звартноц», «Арарат» из �?рана, «Комитас» из США, «Арцах» из Египта, «Овсанна», «Нораграш», «Сурб Григор Лусаворич» из РФ.
Приветствовав присутствующих, С.Срапионян, в частности, сказал: «Рад, что имею честь приветствовать вас на родине. Своим высокохудожественным исполнением вы заставили признать нашу культуру, песенное искусство. Сегодня весь мир говорит об армянском хоровом искусстве. Мир преисполняется симпатией к нашей нации, нашей культуре. Склюняю голову перед вашими заслугами. Добро пожаловать».
Со словами благодарности выступили также руководители хоров. В ходе встречи прозвучали вопросы, предложения, которые были серьезно обсуждены, уточнены возможности осуществления.