Բակո Սահակյանն ընդունել է ԱՀՀ ամառային ուսանողական ծրագրի մի խումբ մասնակիցների
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) կողմից կազմակերպված ամառային ուսանողական ծրագրի շրջանակներում Արցախ ժամանած մի խումբ երիտասարդների:
Հանդիպման ընթացքում Նախագահ Սահակյանն ուսանողներին է ներկայացրել Արցախում պետականաշինության գործընթացը, հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնական ցուցանիշները, անդրադարձել երկրի արտաքին քաղաքականությանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:
Նախագահը կարեւորել է Սփյուռքի հետ կապերի շարունակական ամրապնդումը՝ այս համատեքստում հատուկ նշանակություն տալով սփյուռքահայ երիտասարդների այցելություններին Հայաստան եւ Արցախ, պատմական Հայրենիքում ապրելուն ու աշխատելուն:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործունեությունն այս ուղղությամբ՝ այն համարելով պահանջված եւ կարեւոր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայաստանում եւ Լեռնային Ղարաբաղում ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արմինա Դարբինյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ նախագահի պաշտոնական կայքից:

Meeting with participants of the AAA Summer Internship Program
On 16 July President Bako Sahakyan received a group of youth having arrived in Artsakh within the framework of the Summer Internship Program organized by the Armenian Assembly of America (AAA).
During the meeting President Sahakyan presented the students state building process in Artsakh, the main indicators of the country’s socioeconomic development, touched upon the state’s foreign policy and the regional processes.
The President highlighted the continuous strengthening of ties with the Diaspora, attaching within this context a special significance to the visits of the young people from the Diaspora to Armenia and Artsakh, their dwelling and working in the historical Motherland.
The Head of the State rated high the activity of the Armenian Assembly of America in that direction, considering it demanded and important.
AAA Regional director in Armenia and Artsakh Armina Darbinyan and other officials partook in the meeting.