Բակո Սահակյանն ընդունել է ԱՀՀ ամառային ուսանողական ծրագրի մի խումբ մասնակիցների
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) կողմից կազմակերպված ամառային ուսանողական ծրագրի շրջանակներում Արցախ ժամանած մի խումբ երիտասարդների:
Հանդիպման ընթացքում Նախագահ Սահակյանն ուսանողներին է ներկայացրել Արցախում պետականաշինության գործընթացը, հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնական ցուցանիշները, անդրադարձել երկրի արտաքին քաղաքականությանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:
Նախագահը կարեւորել է Սփյուռքի հետ կապերի շարունակական ամրապնդումը՝ այս համատեքստում հատուկ նշանակություն տալով սփյուռքահայ երիտասարդների այցելություններին Հայաստան եւ Արցախ, պատմական Հայրենիքում ապրելուն ու աշխատելուն:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործունեությունն այս ուղղությամբ՝ այն համարելով պահանջված եւ կարեւոր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայաստանում եւ Լեռնային Ղարաբաղում ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արմինա Դարբինյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ նախագահի պաշտոնական կայքից:

Встреча с группой участников летней студенческой программы Армянской Ассамблеей Америки
16 июля Президент Бако Саакян принял группу молодых людей, прибывших в Арцах в рамках летней студенческой программы, организованной Армянской Ассамблеей Америки (ААА).
На встрече глава государства представил студентам процесс государственного строительства в Арцахе, основные показатели социально-экономического развития республики, коснулся внешней политики страны и региональных процессов.
Президент подчеркнул важность последовательного укрепления связей с Диаспорой, особо отметив в данном контексте значение визитов армянской молодежи из Диаспоры в Армению и Арцах, а также проживания и деятельности на исторической Родине.
Во встрече приняли участие региональный директор ААА в Армении и Нагорном Карабахе Армина Дарбинян, другие должностные лица.