Պոլսահայ հայտնի լուսանկարչին Բողազիչի համալսարանը շնորհել է «Պատվո դոկտորի» կոչում
Պոլսահայ հայտնի լուսանկարիչ Արա Գյուլերը Ստամբուլի Բողազիչի համալսարանի կողմից արժանացել է «Պատվո դոկտորի» կոչման:
Ալբերտ Լոնգ Հոլլ սրահում տեղի ունեցած հանդիսավոր միջոցառման ժամանակ Բողազիչի համալսարանի ռեկտոր Գյուլայ Բարբարոսօղլուն «Պատվո դոկտորի» կոչման հավաստագիրն անձամբ է հանձնել  անվանի արվեստագետին:
Ռեկտորն իր խոսքում նշել է, որ Գյուլերին այս կոչումը շնորհվում է Թուրքիայի պատմությունն ու առօրյան  աշխարհին ներկայացնելու համար:
Թուրքական «Մանշեթ թիվի» լրատվական կայքի հաղորդմամբ՝ հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել է նաև Նոբելյան մրցանակակիր թուրք գրող Օրհան Փամուքը, որն իր խոսքում նշել է, թե հեշտ է մեծանուն նկարչին պարգևատրելը, սակայն ամենակարևորը նրա գործերի արխիվի պահպանությունն է:
Հաղորդվում է, որ Գյուլերի աշխատանքները կցուցդրվեն Բողազիչի համալսարանում ողջ հուլիս ամսվա ընթացքում:

The Boğaziçi University of Istanbul has awarded the Honorary Doctorate to famous Istanbul-Armenian photographer Ara Güler.
The renowned artist was granted the certificate of the Honorary Doctorate by Rector of the Boğaziçi University Gyulay Barbarosoglu during a solemn ceremony held at Albert Long Hall.
In his speech, the rector mentioned that the Honorary Doctorate is awarded to Güler for presenting Turkey’s history and daily life to the world.
According to the Turkish Manshet TV news portal, Turk writer, recipient of the Nobel Prize Orhan Pamuk also participated in the solemn ceremony and mentioned that it’s easy to award a great artist, but the most important thing is to preserve the archive of that artist’s works.