Անվանի ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանը և թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանը հանդես կգան Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ
ՀՀ մշակույթի նախարարության և Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նախաձեռնությամբ՝ ս. թ. հունիսի 15-ին, ժամը 19:00-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում՝ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ (դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան) հանդես կգան անվանի ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանը և թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանը:
Ծրագրում կհնչեն Բրամսի ջութակի, թավջութակի և նվագախմբի համար կրկնակի կոնցերտը, ինչպես նաև Բրամսի N 2 սիմֆոնիան:
Ս. թ. հունիսի 13-ին, ժամը 15:00-ին, «Գոլդն Թուլիփ» հյուրանոցի «Վիվալդի» սրահում Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և աշխարհահռչակ երաժիշտներ Սերգեյ Խաչատրյանի (ջութակ) և Նարեկ Հախնազարյանի (թավջութակ) համատեղ համերգին նվիրված մամուլի ասուլիսին մասնակցում էին ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի ժամանակակից արվեստի վարչության պետ Սեյրանուհի Գեղամյանը, Սերգեյ Խաչատրյանը, Նարեկ Հախնազարյանը, Էդուարդ Թոփչյանը:  Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքից:

Renowned violinist Sergey Khachatryan and cellist Narek Hakhnazaryan to perform with Armenian Philharmonic Orchestra
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/06/middle_4e52c7f1723072860298b6eb559f9d43-300x225.jpg)
On June 15, renowned violinist Sergey Khachatryan and cellist Narek Hakhnazaryan will perform with the Armenian Philharmonic Orchestra conducted by Eduard Topchyan at Aram Khachaturian Concert Hall. The concert is organized by the RA Ministry of Culture and the Armenian Philharmonic Orchestra.
The concert will include performances of Brahms’s dual concerto for the violin, cello and the orchestra, as well as Brahms’s Symphony No. 2.
On June 13 at 15:00, Head of the Department for Modern Arts at the RA Ministry of Culture Seyranuhi Geghamyan, world famous musicians Sergey Khachatryan (violin), Narek Hakhnazaryan (cello) and Eduard Topchyan gave a press conference devoted to the joint concert at Vivaldi Hall of Golden Tulip Hotel, as posted on the official website of the RA Ministry of Culture.