Քիմ Քարդաշյանը շարունակում է Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանն ուղղված ջանքեր գործադրել.News.am
Քիմ Քարդաշյանն անչափ ոգեւորված է Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանն ուղղված ջանքերով: Այս մասին ինքը` հեռուստաաստղն է ասել` Ստիվեն Ստիլբերգի USC Shoah Foundation բարեգործական հիմնադրամի կազմակերպած ամենամյա գալա-երեկոյի ընթացքում «People» ամսագրին տված հարցազրույցի ժամանակ:
Նրա խոսքով, բարեգործական հիմնադրամը ցեղասպանությունից մազապուրծ փրկված 400 հայերի է ընդունել եւ նրանց վկայությունները լսել: «Եվ ես անչափ հպարտ եմ դրանով: Ես այստեղ եմ` հայ ժողովրդին ներկայացնելու համար»,- հայտարարել է Քարդաշյանը:
Նշենք, որ միջոցառման ընթացքում Քարդաշյանը Եվնիգ Սալիբյանի` ցեղասպանությունից փրկված 100 հայ կնոջ հետ լուսանկարն է ցուցադրել:
«Ինձ համար մեծ պատիվ է աշխարհի բոլոր ցեղասպանություններին նվիրված այս գալա-երեկոյին ներկա գտնվել: Այս նկարում մի 100-ամյա կնոջ կողքին եմ նստած, որին հաջողվել է Հայոց ցեղասպանությունից փրկվել»,- գրել է Քարդաշյանը՝ ցուցադրելով լուսանկարը:

Kim Kardashian continues raising the issue of acknowledgment of the Armenian Genocide.
This week Kim attended the USC Shoah Foundation 20th Anniversary Ambassadors For Humanity Gala in Los Angeles.
In an exclusive interview with People, Kim said she has been passionate about getting people to acknowledge the Armenian Genocide, “ and the foundation here has acknowledged 400 Armenian genocide survivors and gotten their testimony, and I’m really proud of that”. Kim said she was there to represent the Armenians.
As reported earlier, during the event Kim posted a photo with Yevnige Salbian, a 100-year-old genocide survivor.
“Honored to be at the USC SHOAH Foundation event to support Armenian genocide testimonies. I’m sitting next to the most inspiring 100 year old Armenian genocide survivor,” Kim wrote on Instagram.