ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Ղազախստանի հայ համայնքի անդամ, բարերար Դավիթ Վարագյանին
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/04/GetThumbnail5.jpg)
Ապրիլի 29-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Ղազախստանի հայ համայնքի անդամ, բարերար Դավիթ Վարագյանին:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին Ղազախստանի հայ համայնքում առկա խնդիրները, քննարկվեցին դրանց լուծման հնարավոր ուղիները:
Շեշտելով համահայկական առաջնահերթություն ունեցող հարցերում ողջ հայության միասնականությունը՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց Սփյուռքում մայրենի լեզվի և ինքնության պահպանման անհրաժեշտությունը: Նա ներկայացրեց ՀՀ սփյուռքի նախարարության ծրագրերը և հորդորեց, որ Ղազախստանի հայ համայնքը առավել ակտիվ մասնակցություն ունենա հատկապես հայապահպանությանն ուղղված ծրագրերում:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received member of the Armenian community of Kazakhstan, benefactor David Varagyan
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/04/GetThumbnail5.jpg)
On Apr. 29, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received member of the Armenian community of Kazakhstan, benefactor David Varagyan.
The current issues concerning the Kazakh-Armenian community were presented and the possible ways of solving those issues were discussed during the meeting.
Emphasizing the unity of all Armenians for the solution to the primary issues of national concern, Minister Hranush Hranush Hakobyan attached importance to the need for preserving the Armenian language and identity in the Diaspora, presented the programs of the RA Ministry of Diaspora and urged the Kazakh-Armenian community to show more active participation in the programs aimed at preserving the Armenian identity in particular.