ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում ներկա գտնվեց Օլգա Հակոբյանի հուլունքագործական զարդերի ցուցահանդեսի փակման արարողությանը
Ապրիլի 2-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում ներկա գտնվեց ՀՀ ժողովրդական վարպետ, վրացահայ Օլգա Հակոբյանի «Գարնանային հավաքածու» խորագրով հուլունքագործական զարդերի ցուցահանդեսի փակման արարողությանը:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը Օլգա Հակոբյանի ուղեկցությամբ շրջեց թանգարանում, ծանոթացավ ցուցադրված աշխատանքներին և իր հիացմունքը հայտնեց յուրաքանչյուր գործում նման բծախնդրության ու մանրակրկիտ մոտեցման համար: Այդ հուլունքագործական աշխատանքները արվեստագետի շուրջ 15 տարիների ստեղծագործական ճանապարհի արդյունք են:
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն իր խոսքում նշեց, որ այս աշխատանքներում անզեն աչքով էլ երևում է սեր, նվիրում: Դրանք արվեստագետի ստեղծող, արարող տեսակի վկայությունն են, իսկական քարերի սիմֆոնիա:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян присутствовала в Музее истории города Еревана на церемонии закрытии выставки бисерных украшений Ольги Акопян
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/04/1.jpg)
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 2 апреля присутствовала в Музее истории города Еревана на церемонии закрытии выставки бисерных украшений «Весенняя коллекция» Народного мастера РА, грузинской армянки Ольги Акопян.
Министр Грануш Акопян в сопровождении Ольги Акопян обошла музей, ознакомилась с выставленными работами и выразила восхищение по поводу взыскательного и строго подхода в каждом изделии. Эти бисерные украшения – плод почти 15-летнего труда деятеля искусства.
В своей речи министр Диаспоры РА Грануш Акопян отметила, что в этих работах невооруженным глазом видны любовь и преданность. Это свидетельства созидательного типа искусствоведа, подлинная симфония камня.