ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում ներկա գտնվեց Օլգա Հակոբյանի հուլունքագործական զարդերի ցուցահանդեսի փակման արարողությանը
Ապրիլի 2-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում ներկա գտնվեց ՀՀ ժողովրդական վարպետ, վրացահայ Օլգա Հակոբյանի «Գարնանային հավաքածու» խորագրով հուլունքագործական զարդերի ցուցահանդեսի փակման արարողությանը:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը Օլգա Հակոբյանի ուղեկցությամբ շրջեց թանգարանում, ծանոթացավ ցուցադրված աշխատանքներին և իր հիացմունքը հայտնեց յուրաքանչյուր գործում նման բծախնդրության ու մանրակրկիտ մոտեցման համար: Այդ հուլունքագործական աշխատանքները արվեստագետի շուրջ 15 տարիների ստեղծագործական ճանապարհի արդյունք են:
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն իր խոսքում նշեց, որ այս աշխատանքներում անզեն աչքով էլ երևում է սեր, նվիրում: Դրանք արվեստագետի ստեղծող, արարող տեսակի վկայությունն են, իսկական քարերի սիմֆոնիա:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan attended closing ceremony of Olga Hakobyan’s beaded jewelry exhibition at Museum of History of Yerevan
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/04/1.jpg)
On Apr. 2, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan attended the closing ceremony of the”Spring Collection exhibition showcasing the beaded jewelry made by People’s Master of the Republic of Armenia, Georgian-Armenian Olga Hakobyan at the Museum of History of Yerevan.
Minister Hranush Hakobyan toured the museum, was introduced to the beaded jewels and admired Olga’s meticulous approach to each work. The beaded jewels are the fruit of her 15-year career in making beaded jewels.
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan mentioned that love and devotion can be seen in these works with the naked eye, adding that they are the evidence of the creativity of the artist and a genuine “symphony of stones”.