ՀՀ քաղաքացիություն չունեցող անձինք նույնպես կարող են մասնակցել Երևանի ավագանու ընտրություններին
Սույն թվականի սեպտեմբերի 23-ին տեղի կունենան Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունները: Ինչպես հաղորդում է «Հայերն այսօր»-ը, կարևորելով ակտիվ մասնակցությունը քաղաքական բոլոր գործընթացներին՝ սփյուռքի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն չունեցող անձինք նույնպես կարող են մասնակցել Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններին, եթե նրանք մինչև քվեարկության օրն ունեն առնվազն մեկ տարվա հաշվառում:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ ընտրողների ցուցակները ազատ են ծանոթացման համար: Ցուցակներում ընտրողների ընդգրկվածությունը կարելի է ճշտել՝ այցելելով http://www.elections.am/votersregy/ կայքը:

Announcement heading for the elections
In September 23 extraordinary Councillor elections of Yerevan will be held. Considering the active participation of all political procedures important, the Ministry of Diaspora is informing that according to the 3rd point of Article 2, Part 2 of the Electoral Code of the Republic of Armenia, those who do not have citizenship of the Republic of Armenia can also participate in the extraordinary Councillor elections of Yerevan if they are registered at least for 1 year before the voting day.
We are also informing that the lists of the voters are available for you to get acquainted.
You can follow the voters who are involved in the lists by visiting the following website: http://www.elections.am/votersregy/ .