Տեղադրվել են Ստեփանակերտի Աստվածամոր Սուրբ Հովանի Մայր տաճարի խաչերն ու զանգերը
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի հանդիսապետությամբ տեղի ունեցավ խաչերի և զանգերի օծման արարողությունը, որին ներկա էին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, գերատեսչությունների ղեկավարներ, ՊԲ զորամասի զինծառայողներ, ստեփանակերտցիներ և այլք:
Նվիրատվությունների շնորհիվ կառուցվող Աստվածամոր Սուրբ Հովանի Մայր տաճարի հիմնարկեքը տեղի է ունեցել 2006 թվականի հուլիսի 19-ին՝ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի ձեռամբ: Շուրջ 12 տարի տարի տևող շինարարության ավարտը նախատեսվում է այս տարվա հոկտեմբերի 1-ին, երբ տեղի կունենա եկեղեցու օծման հանդիսավոր արարողությունը:

Crosses and bells of Holy Mother of God Cathedral of Stepanakert placed
According to Artsakhpress, the ceremony of consecration of the crosses and bells was officiated by Primate of the Artsakh Diocese, Archbishop Pargev Martirosyan and attended by President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan, Speaker of the National Assembly Ashot Ghulyan, heads of government agencies, servicemen of a military unit of the Defense Army, citizens of Stepanakert and others.
The foundation for construction of the Holy Mother of God Cathedral, which is under construction through donations, was laid during a ceremony conducted by Catholicos of All Armenians on July 19, 2006. The 12-year construction is set to end on October 1st, the day of the solemn ceremony of consecration of the church.