ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում Վահե և Գոհար Թութունջյանները կներկայացնեն «Նոր Հալեպ» թաղամասի ամբողջականացված հատակագիծը
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/12/big_1379495650_3688878.jpg)
Նոյեմբերի 11-ին, ժ.17:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի և Աշտարակի քաղաքապետ Արմեն Անտոնյանի մասնակցությամբ կկայանա հավաք-հանդիպում սիրիահայերի հետ՝ «Նոր Հալեպ» թաղամասի ամբողջականացված հատակագիծն ու ճարտարապետական լուծումները ներկայացնելու նպատակով (հասցեն՝ Վ. Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
Հատակագծի հեղինակներն են Ճարտարապետների համահայկական ընկերակցության համանախագահներ Վահե և Գոհար Թութունջյանները, ովքեր կներկայացնեն «Նոր Հալեպ» թաղամասի արդիական և միջազգային չափանիշներին համապատասխան հատակագծի ճարտարապետական լուծումները:
Հանդիպմանը կմասնակցեն այն սիրիահայերը, որոնք ցանկություն են հայտնել եւ հաշվառվել են թաղամասում բնակարաններ ձեռք բերելու համար:

Ваге и Гоар Тутунджяны представят в Министерстве Диаспоры РА обобщенный проект квартала «Новый Алеппо»
При участии министра Диаспоры РА Грануш Акопян и мэра Аштарака Арменя Антоняна 11 ноября в 17:00 состоится сбор-встреча с сирийскими армянами, на которой будут представлены обобщенный проект и архитектурные решения квартала «Новый Алеппо (адрес: В.Саркисяна, 26/1, бизнес-центр «Эребуни плаза», 9 этаж, зал «Эребуни»).
Авторы проекта сопредседатели Общеармянской ассоциации архитекторов Ваге и Гоар Тутунджяны, которые и представят архитектурные решения современного и соответствующего международным критериям проекта квартала «Новый Алеппо».
Во встрече примут участие сирийские армяне, изъявившие желание и вставшие на учет для приобретения квартир в квартале.