ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում Վահե և Գոհար Թութունջյանները կներկայացնեն «Նոր Հալեպ» թաղամասի ամբողջականացված հատակագիծը
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/12/big_1379495650_3688878.jpg)
Նոյեմբերի 11-ին, ժ.17:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի և Աշտարակի քաղաքապետ Արմեն Անտոնյանի մասնակցությամբ կկայանա հավաք-հանդիպում սիրիահայերի հետ՝ «Նոր Հալեպ» թաղամասի ամբողջականացված հատակագիծն ու ճարտարապետական լուծումները ներկայացնելու նպատակով (հասցեն՝ Վ. Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
Հատակագծի հեղինակներն են Ճարտարապետների համահայկական ընկերակցության համանախագահներ Վահե և Գոհար Թութունջյանները, ովքեր կներկայացնեն «Նոր Հալեպ» թաղամասի արդիական և միջազգային չափանիշներին համապատասխան հատակագծի ճարտարապետական լուծումները:
Հանդիպմանը կմասնակցեն այն սիրիահայերը, որոնք ցանկություն են հայտնել եւ հաշվառվել են թաղամասում բնակարաններ ձեռք բերելու համար:

Vahe and Kohar Tutunjian to present integrated plan for “New Aleppo” district at RA Ministry of Diaspora
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/12/big_1379495650_3688878.jpg)
On December 11 at 17:00, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan and Mayor of Ashtarak Armen Antonyan will participate in a meeting with Syrian-Armenians to present the integrated construction plan and architectural solutions for the “New Aleppo” district (Address: 26/1 V. Sargsyan St., Erebuni Plaza Business Center, 9th floor, Erebuni Hall).
The creators of the plan are co-chairs of the Pan-Armenian Association of Architects Vahe and Kohar Tutunjian, who will present the architectural solutions in the plan for the “New Aleppo” district that corresponds to modern and international standards.
The meeting will also bring together Syrian-Armenians who have expressed the desire and have registered to obtain homes in the new district.