Հայաստան-Սփյուռք համահայկական համաժողովին ներկա կլինի հոգևոր, համահայկական կառույցների շուրջ 500 մասնակից
Սեպտեմբերի 18-20 Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգահին համալիրում կայանալիք «Փոխադարձ վստահությունմիասնականություն և պատասխանատվություն» խորագրով  Հայաստան-Սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովին մասնակցելու է հոգևոր, համահայկական կառույցների շուրջ 500 մասնակից.
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսություն, Հայ Կաթողիկե Եկեղեցի, Հայ Ավետարանական Եկեղեցի, Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքություն, Հայ յեղափոխական դաշնակցություն (ՀՅԴ), Համազգային հայ կրթական և մշակութային միություն, Հայ մարմնակրթական  ընդհանուր միություն (ՀՄԸՄ), Ռամկավար ազատական կուսակցություն (ՌԱԿ), Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցություն (ՍԴՀԿ), Ամերիկայի հայկական համագումար (ԱՀՀ), Հայկական բարեգործական ընդհանուր միություն (ՀԲԸՄ), «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամ, Ռուսաստանի հայերի միություն (ՌՀՄ) և Համաշխարհային հայկական կոնգրես, Հայ օգնության միություն (ՀՕՄ), Հայ օգնության ֆոնդ (ՀՕՖ), «Գալուստ Կիւլպէնկեան» հիմնարկություն, «Վարդանանց ասպետներ», «Ջինիշյան հիշատակի ծրագիր», «Փյունիկ» մարդկային ռեսուրսների զարգացման հիմնադրամ, «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ», (IDeA) բարեգործական հիմնադրամ, «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամ, «Բողոսյան» հիմնադրամ, «Հովարդ Կարագյոզյան» հիշատակի ընկերակցություն, «Իզմիրլյան» հիմնադրամ, Ճարտարապետների և ճարտարագետների համահայկական ասոցիացիա (ՃՃՀԱ), Թուֆենկյան բարեգործական հիմնադրամ, «Գաֆէսճեան թանգարան» հիմնադրամ, «Լույս» հիմնադրամ, «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամ, «Հայկական Կարիտաս» բարեսիրական հ/կ, «Այբ» կրթական հիմնադրամ, Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոն, «Դեպի Հայք» հիմնադրամ, «Հովնանյան ինտերնեյշնլ» ընկերություն:
Հայաստան -Սփյուռք հերթական  համաժողովն այն հարթակն է, որտեղ  ի մի են բերվում և ամփոփվում Հայաստան-Սփյուռք գործակցության ձեռքբերումները՝ վեր հանելով հայության առջև ծառացած մարտահրավերները և նախանշելով ապագային միտված անելիքները:

На общеармянском форуме Армения-Диаспора будут присутствовать 500 представителя духовных, общеармянских структур
В предстоящем 18-20 сентября в Ереванском Спортивно-концертном комплексе им. К.Демирчяна 6-м общеармянском форуме «Армения-Диаспора» под девизом «Взаимное доверие, единство и ответственность» будут присутствовать 500 представителя духовных, общеармянских структур.
Первопрестольный Святой Эчмиадзин, Католикосат Великого Дома Киликийского, Армянская Католическая церковь, Армянская Евангелистская церковь, Армянское Патриаршество �?ерусалима, Армянская революционная федерация «Дашнакцутюн», Общенациональный армянский образовательный и культурный союз, Всеобщий армянский спортивный союз, партия Рамкавар-Азатакан, Социал-демократическая партия Гнчакян, Армянская ассамблея Америки, Всеобщий армянский благотворительный союз, Общеармянский фонд «Айастан», Союз армян России и Всемирный армянский конгресс, Союз армянской помощи, Фонд армянской помощи, учреждение «Галуст Кюльпенкян», «Рыцари Вардананц», «Программа памяти Джинишян», Фонд развития человеческих ресурсов «Пюник», «�?нициат вы развития Армении», благотворительный фонд «IDeA», благотворительный фонд «Ташир», благотворительный фонд «Фонд Богосян», ассоциация памяти «Говард Карагезян», фонд «�?змирлян», Общеармянская ассоциация архитекторов и инженеров, благотворительный фонд «Туфенкян», фонд «Музей Гафесчян», фонд «Луйс», фонд «Дети Армении», благотворительная общественная организация «Армянский Каритас», образовательный фонд «Айб», Армяно-американский центр здоровья, фонд «Депи Айк», компания «Овнанян интернейшнл».
Очередной форум «Армения-Диаспора» – площадка, на которой обобщаются достижения взаимодействия Армения-Диаспора, вскрываются вставшие перед армянством вызовы и намечаются дела на будущее.