ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց ՌՀՄ Օմսկի տարածաշրջանային բաժանմունքի նախագահ Արայիկ Թաթոյանին
Հուլիսի 6-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Ռուսաստանի հայերի միության Օմսկի տարածաշրջանային բաժանմունքի նախագահ Արայիկ Թաթոյանին:
ՀՀ սփյուռքի նախարարը կարևորեց Օմսկի հայ համայնքում հայապահպանությանն ուղղված աշխատանքները, ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Սիբիրի տարածաշրջանից Արցախին տրամադրած օգնությունը:
Հանդիպմանը քննարկվեցին Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովին Սիբիրի տարածաշրջանի հայ համայնքի մասնակցության հարցերը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Արայիկ Թաթոյանը կարևորեց Սփյուռքի նախարարության ծրագրերի դերը՝ Օմսկի հայ համայնքում հայապահպան գործունեությունն արդյունավետ կազմակերպելու գործում:

Министр Диаспоры РА приняла председателя Омского регионального отделения САР Араика Татояна
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 6 июля приняла председателя Омского регионального отделения Союза армян России Араика Татояна
Министр Диаспоры РА отметила важность работы армянской общины Омска по сохранению армянства, помощь, оказанную во время апрельской войны Сибирским регионом Арцаху.
На встрече были обсуждены вопросы участия армянской общины Сибирского региона в 6-м форуме «Армения-Диаспора».
Поблагодарив за теплый прием, Араик Татоян отметил важность роли программ Министерства Диаспоры в деле эффективной организации работы по сохранению армянства в армянской общине Омска.