«Մեր մեծերը» ծրագրի շրջանակներում մրցախաղ` «Տաթև» դպրոցում
Մարտի 20-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Մեր մեծերը» ծրագրի շրջանակներում «Տաթև» դպրոցում 7-9-րդ դասարանների սովորողների միջև անցկացվեց մրցախաղ: Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են դպրոցից՝ այն ընթացավ երեք փուլով: Դահլիճում հայաշունչ մթնոլորտ էր։ Հնչեցին տարաբնույթ և հետաքրքիր հարցեր, որոնք բացահայտում էին մեր մեծերի վերաբերյալ սովորողների գիտելիքները: Առանձնահատուկ ուշադրություն էր դարձվել հայապահպան կարևոր օջախին՝ Վենետիկի Մխիթարյան միաբանությանը: Սովորողները ներկայացրին նաև իրենց պատրաստած թեմատիկ պաստառը։
Հնչեց հատված հայ ազգային օպերային արվեստի հիմնադիր Տիգրան Չուխաջյանի «Արշակ Բ» օպերայից, ցուցադրվեցին ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու կտավները։

�?гра-соревнование в школе «Татев» в рамках программы «Наши великие»
В рамках программы Министерства Диаспоры РА «Наши великие» 20 марта в школе «Татев» между учащимися 7-9 классов была проведена игра-соревнование. Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из школы, игра проходила в три этапа. Звучали различные вопросы, выявлявшие знания учащихся о наших великих. Особое внимание было уделено важному очагу сохранения армянства – Венецианской конгрегации Мхитаристов. Учащиеся представили также подготовленный ими тематический плакат.
Прозвучал отрывок из оперы «Аршак Второй» основателя армянского оперного искусства Тиграна Чухаджяна, были продемонстрированы репродукции полотен мариниста Ованеса Айвазовского.