ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Սուրեն արք. Քաթարոյանին
Հունիսի 20-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Մեծի տանն Կիլիկո կարողիկոսության միաբան, Մոնրեալի Ս. Հակոբ եկեղեցու հոգևոր տեսուչ Սուրեն արք. Քաթարոյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ ՀՀ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց Սրբազան հոր ազգանվեր գործունեությունը, հատկապես շեշտեց այն աշխատանքները, որ Սուրեն արք. Քաթարոյանը իրականացրել է Հալեպում՝ 27 տարի շարունակ լինելով Հալեպի Բերիո թեմի առաջնորդը, և այսօր էլ շարունակելով իր ծատայությունը Հայրենիքին՝ որպես Մոնրեալի Ս. Հակոբ եկեղեցու հոգևոր տեսուչ:
Հրանուշ Հակոբյանը Սուրեն արքեպիսկոպոսին ներկայացրեց Սփյուռքի նախարարության կատարած աշխատանքներն ու իրականացրած ծրագրերը, անդրադարձավ նոր ծրագրերին, «Հայրենիք-Սփյուռք» 6-րդ համաժողովի կազմակերպական աշխատանքներին:
Սրբազան հայրը շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ընդունելության համար՝ հավելելով, որ իր կարողության սահմաններում փորձում է օգտակար լինել համայնքին:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла архиепископа Сурена Катарояна
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 20 июня приняла представителя Католикосата Великого Дома Киликийского, духовного инспектора церкви Св.Аклп Монреаля  архиепископа Сурена Катарояна.
Приветствовав гостя, министр Диаспоры РА Грануш Акопян отметила важность патриотической деятельности Святейшего Отца, особо акцентировав работу, проделанную архиепископом Суреном Катарояном в Алеппо, на протяжении 27 лет пребывая на посту предстоятеля Берийской епархии Алеппо. �? сегодня продолжает свое служение Родине в качестве духовного инспектора церкви Св.Акоп Монреаля.
Грануш Акопян представила архиепископу Сурену работу, проделанную Министерством Диаспоры и осуществленные программы, коснулась новых программ, подготовительных работ 6-го форума «Родина-Диаспора».
Святейший Отец выразил благодарность за теплый прием, добавив, что в меру своих возможностей старается быть полезным общине.