«Սիրիահայ մշակույթի շունչը Հայաստանում» խորագրով ցուցահանդես-տոնավաճառ Սարդարապատում
Մայիսի 28-ին  Անկախության տոնի առթիիվ ՀՀ սփյուռքի նախարարության և «Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող կենտրոն» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ Սարդարապատի հուշահամալիրում բացվեց «Սիրիահայ մշակույթի շունչը Հայաստանում» ցուցահանդես-տոնավաճառ:
Ցուցահանդես-տոնավաճառին ներկայացված են շուրջ 60 սիրիահայերի ձեռագործ աշխատանքներ, ոսկերչական իրեր, քաղցրավենիք և այլ ուտեստներ:
Այցելուները մեծ հետաքրքրությամբ դիտեցին այդ աշխատանքները, ճաշակեցին սիրիահայ վարպետների ձեռքով պատրաստված քաղցրավենիքներն ու ուտեստները:

“Breath of Syrian-Armenian Culture in Armenia” exhibition-sale held in Sardarapat
On May 28, on the occasion of Armenian Independence Day, the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia and the Center for Coordination of Syrian-Armenians’ Issues NGO opened the “Breath of Syrian-Armenian Culture in Armenia” exhibition-sale at the memorial complex in Sardarapat.
Nearly 60 Syrian-Armenians showcased their handicraft works, jewelry, pastries and other dishes at the exhibition-sale.
The visitors viewed the works with great interest and tasted the dishes and pastries of the Syrian-Armenian craftsmen.