ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց լիբանանահայ Հովհաննես Թասլաքյանին
Մայիսի 24-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց լիբանանահայ բժիշկ, Համազգայինի կենտրոնական վարչության անդամ, ՀՀ սփյուռքի նախարարին կից հասարակական խորհրդի անդամ Հովհաննես Թասլաքյանին:
Ողջունելով սփյուռքահայ գործչին՝ Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց նրա ազգանպաստ գործունեությունը, ընդգծեց, որ ինքնության պահպանման, համահայկական հարցերի շուրջ համախմբվելու, միասնական լինելու համար անհրաժեշտ է ամրացնել կապը Հայրենիքի հետ, ավելի ակտիվ մասնակցել նախարարության ծրագրերին:
Հովհաննես Թասլաքյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար, պատրաստակամություն հայտնեց ավելի սերտորեն համագործակցել նախարարության հետ, ակտիվորեն մասնակցել նախարարության ծրագրերին:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2017/05/18716541_10155549154189369_2094416361_n.jpg)
On May 24, Acting Minister of Diaspora of the Republic of Armenia Hranush Hakobyan received Lebanese-Armenian doctor, member of the Central Committee of Hamazkayin Armenian Educational and Cultural Society and member of the Public Council adjunct to the Minister of Diaspora of the Republic of Armenia Hovhannes Taslakian.
Greeting the Diaspora Armenian figure, Hranush Hakobyan attached importance to his pro-national activities and emphasized that it was necessary to strengthen the bond with the Homeland and show more active participation in the programs of the Ministry in order to preserve the national identity and help consolidate Armenians around pan-Armenian issues and stand united as one.
Hovhannes Taslakian expressed gratitude for the cordial reception and expressed willingness to work more closely with the Ministry and show active participation in the programs of the Ministry.