ՌԴ Յարոսլավլի հայկական համայնքի փոխնախագահ Վիտալի Առուստամյանը հյուրընկալվեց Սփյուռքի նախարարությունում
Մայիսի 19-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՌԴ Յարոսլավլի հայկական համայնքի փոխնախագահ Վիտալի Առուստամյանին:
Նախարարի պաշտոնակատարը բարձր գնահատեց համայնքի կազմավորմանն ու հայապահպանությանն ուղղված գործչի ջանքերը և հորդորեց առավել ակտիվ մասնակցել Սփյուռքի նախարարության ծրագրերին ու նախաձեռնություններին:
Նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց հայկական համայնքներւոմ մասնագիտական ներուժի համախմբումը, ընկերակցությունների ստեղծումը և կոչ արեց Յարոսլավլում ևս աշխատանքներ տանել այդ ուղղությամբ:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Վիտալի Առուստամյանը նշեց, որ նախարարության հետ սերտ համագործակցությունը մեծապես նպաստում է համայնքի արդյունավետ ինքնակազմակերպմանը: Նա ներկայացրեց համայնքի վերջին ձեռքբերումներն ու խնդիրները, տեղեկացրեց, որ աշնանը շահագործման կհանձնվի եռահարկ Հայ տունը, որը կներառի մշակութային կենտրոն, գրադարան, թանգարան, դպրոց և այլն:

Вице-председатель армянской общины Ярославля РФ Виталий Арустамян посетил Министерство Диаспоры
�?сполняющая обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян 19 мая приняла вице-председателя армянской общины Ярославля РФ Виталия Арустамяна.
�?сполняющая обязанности министра высоко оценила усилия деятеля по формированию общины и сохранению армянства, призвав активнее участвовать в программах и инициативах Министерства Диаспоры.
�?.о. министра Грануш Акопян отметила важность сплочение в армянских общинах профессионального потенциала, создание ассоциаций, призвав в Ярославле также вести работу в этом направлении.
Выразив благодарность за теплый прием, Виталий Арустамян отметил, что тесное сотрудничество с Министерством в большой мере способствует эффективной самоорганизации общины. Он представил последние достижения и проблемы общины, сообщив, что осенью будет сдан в эксплуатацию трехэтажный Армянский дом, включающий культурный центр, библиотеку, музей, школу и т. д.