Մյունխենում Հայոց ցեղասպանության սրբադասված նահատակների հիշատակին պատարագ է մատուցվել
Ապրիլի 23-ին Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքի Սուրբ Աննա եկեղեցում Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին նվիրված պատարագ է մատուցվել: Պատարագիչը Բավարիայի հոգևոր հովիվ Տեր Այգիկ քահանա Հովհաննիսյանն էր: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են Մյունխենի հայկական համայնքից:
Պատարագից հետո Մյունխենի հայ հայրենակցական միության, Մյունխենի ՀՄԸՄ-ի և Մյունխենի եկեղեցական վարչությունների աջակցությամբ հիշատակի միջոցառում է տեղի ունեցել: «Կոմիտաս» երգչախումբը կատարել է օրը խորհրդանշող երգեր, ՀՄԸՄ-ի ներկայացուցիչները Հայոց ցեղասպանության եղերական էջերից պատմական փաստեր են ներկայացրել, իսկ Հայ հայրենակցական միության «Անուշ» գեղարվեստական խմբի պատանիներն ասմունքել են:
Այս անգամ նույնպես «Անուշ» պարախմբի գեղարվեստական ղեկավար Անուշ Չախալյանը, հավատարիմ մնալով իր խոստումին, հիշատակել է Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի զոհերին և ներկաներին իրազեկել ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Դու ինչ ես անում Արցախի համար» համահայկական շարժման մասին:
Տասներկուամյա Էմմի Խաչինյանն ասմունքել է Անուշ Չախալյանի հեղինակած «Նրանք ապրում են մեր սրտերում» բանաստեղծությունը: Վերջում մյունխենահայերը հայ նահատակների հոգիների հանգստության համար հոտնկայս աղոթել են:

В Мюнхене состоялась Литургия в память о канонизированных мучениках Геноцида армян
В церкви Святой Анны города Мюнхен Германии 23 апреля была отслужена Литургия в память о невинных жертвах Геноцида армян. Ее отслужил духовный пастырь армян Баварии иерей Айгик Ованнисян.  Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из армянской общины Мюнхена.
По завершении Литургии при содействии Армянского земляческого союза Мюнхена, местного ВАСС и церковных правлений Мюнхена состоялось мероприятие поминовения, на котором выступил хор «Комитас», представители ВАСС представили факты из трагической истории Геноцида армян, а воспитанники художественной группы «Ануш» Армянского земляческого союза выступили с декламацией.
Верная своему слову, художественный руководитель танцевального ансамбля «Ануш» Ануш Чахалян помянула жертв апрельской четырехдневной войны и уведомила присутствующих об общеармянском движении «Что ты делаешь для Арцаха» Министерства Диаспоры РА.
Двенадцатилетняя Эмми Хачинян прочитала стихотворение Ануш Чахалян «Они живут в наших сердцах». В заключение армяне Мюнхена стоя помолились за упокой душ армянских мучеников.