Պայմանագրային զինծառայող է մահացել. Արցախի ՊՆ
Փետրվարի 23-ին՝ ժամը 00:45-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Գոռ Ֆրունզիկի Խուդինյանը:
Արցախի Հանրապետության  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ` դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

On February 23 at around 00:45, in unknown circumstances, contractual serviceman Gor Khudinyan (born in 1991) received a lethal wound at the maintenance station of one of the military units of the Defense Army stationed in the northern direction.
As reported the press service of the Ministry of Defense of the Artsakh Republic, investigation is underway to clarify the details of the incident.
The Ministry of Defense of the Artsakh Republic shares the heavy sorrow for the loss and expresses its condolences to the family, relatives and fellow servicemen of the deceased serviceman.