Գլենդելահայ աշակերտներն աղոթել են զոհված հայորդիների համար.տեսանյութ
Գլենդելի «Դավթյան և Մարիամյան» կրթական հաստատության աշակերտները հունվարի 28-ին՝ Հայոց բանակի կազմավորման 25-ամյակի առիթով, միջոցառում էին կազմակերպել:
Ինչպես «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում է հաստատության նախագահ Վահիկ Ծատուրյանը, միջոցառումը կայացել է Գլենդելի Հայ Առաքելական Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու բակում, որտեղ աշակերտները մեծ ոգևորությամբ հայրենասիրական երգեր են երգել ու ասմունքել, ապա Հայրենիքի համար զոհված հայորդիների հոգիների հանգստության համար եկեղեցում մոմավառության արարողություն է տեղի ունեցել և աղոթք բարձրացվել առ Աստված:Աշակերտներին ուղեկցել են ուսուցիչներն ու ծնողները:

Армянские школьники Глендейла помолились за погибших армян (видеоматериал)
Учащиеся образовательного учреждения «Давидян и Мариамян» Глендейла 28 января организовали мероприятие по случаю 25-летия Армянской армии.
Как сообщил редакции «Армяне сегодня» президент учреждения Вагик Цатурян, мероприятие состоялось во дворе армянской Апостольской церкви Святой Богородицы Глендейла, где ученики с большим воодушевлением исполнили армянские патриотические песни, декламировали стихи. Затем за упокой душ погибших за Родину армян в церкви состоялась церемония зажжения свечей и вознесена молитва к Богу. Детей сопровождали педагоги и родители.