Սարատովի մարզի «Կռունկ» հայկական համայնքը նշեց Հայոց փառապանծ բանակի կազմավորման 25-ամյակը
Այսօր արդեն վստահ կարող ենք ասել, որ անմահ է այն ժողովուրդը, որ ծնել է մեր զինվորների պես  արիասիրտ երիտասարդներ, որոնք հանուն հայրենիքի իրենց ջահել կյանքերն են զոհաբերում…
Շնորհավոր տոնդ, Հայո´ց բանակ: Հազար փառք քեզ, հա´յ զինվոր: Շնորհավոր տո´նդ, Հայաստան և Արցախ: Շնորհավոր տո´նդ, զինվորի  մայր, որ աղոթքը շուրթերիդ, անսահման հավատը սրտումդ, սպասում ես քո որդու վերադարձին:
Տոնական համերգային ծրագիրը պատրաստել էին «Կռունկ» հայկական համայնքի ստեղծագործական խմբերը: «Կռունկ» հայկական ժողովրդական  պարի համույթը՝  գեղարվեստական ղեկավար Լիանա Բարեղամյան, «Սաթենիկ» երգչախումբը՝  ղեկավար Մարինա Բոյաջյան,  «Կռունկ»  երիտասարդական թատրոնի արտիստներ Նելլի Մխի թարյանը  և Նաիրա Սրապիոնյանը (ղեկավար Նունե Բարեղամյան), ինչպես նաև` անհատ մենակատարներ Վահե  Սրաբունցը, Դիանա Մարտիրոսյանը, Էդգար Հասանյանը, Կարոլինա Մուրադյանը: Համերգը վարեցին Անի Սարգսյանը և Սերգեյ Բաղդասարյանը:
Տոնական համերգը եզրափակվեց  լուսահոգի Սոս Սարգսյանի բառերով. «Ձեզ համար Ղարաբաղը տարածք է, մեզ համար՝ սուրբ  հայրենիք, և Ղարաբաղի մասին հիմնավորապես մոռացեք»:

Армянская община «Крунк»Саратовской области отметила 25-летие прославленной Армянской армии
Сегодня уже с уверенностью можно сказать, что бессмертен народ, породивший  таких отважных молодых людей, как наши воины, которые во имя Родины жертвуют свои молодые жизни…
С праздником, Армянская армия. Вечная слава тебе, армянский воин. С праздником, Армения и Арцах. С праздником, мать солдата, с молитвой на устах и безграничной верой в сердце ожидающая возвращения сына.
Праздничную концертную программу подготовили творческие группы армянской общины «Крунк». Одноименный ансамбль армянского народного танца (художественный руководитель Лиана Барегамян), хор «Сатеник» (руководитель Марина Бояджян), артисты молодежного театра Нелли Мхитарян и Наира Срапионян (руководитель Нуне Барегамян) а также сольные исполнители Ваге Срагунц, Диана Мартиросян, Эдгар Гасанян, Каролина Мурадян своим исполнением восхитили зрителей. Концерт вели Ани Саркисян и Сергей Багдасарян.
Праздничный концерт завершился словами блаженной памяти Соса Саркисяна: «Для вас Карабах территория, для нас – священная родина, так что навсегда забудьте о Карабахе».