ԼՂՀ պաշտպանության բանակը շնորհակալություն է հայտնում Սփյուռքի նախարարությանը
«Հայերն այսօր»-ը նախապես պատմել էր 80-ամյա հայրենադարձ Սիրան Միսակյան-Բասմաջյանի մասին, ով ղարաբաղաադրբեջանական շփման գծում Ապրիլյան քառօրյայի դեպքերից անչափ ազդված, ցանկացել էր ինչ- որ կերպ իր մայրական սրտի գորովանքը հասցնել սահմանները պաշտպանող մեր զինվորներին՝ հագուստի կտորներից բաղկացած կապոցներ ուղարկելով:
Մոտ մեկ ամիս առաջ, երբ Սիրան Միսակյան-Բասմաջյանը հյուրընկալվել էր ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում (ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը նրան պարգևատրեց նախարարության պատվոգրով), նա մի քանի կապոցներ հանձնեց նախարարությանը՝ Հայոց բանակի զորամասեր ուղարկելու խնդրանքով: Այդ կապոցները Սփյուռքի նախարարության աջակցությամբ հասցվեցին սահմանամերձ զորամասեր:
Օրերս ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը ԼՂՀ ՊԲ N զորամասի հրամանատար Ա. Հայրիյանից ստացել է նախարար Հրանուշ Հակոբյանին հասցեագրված նամակ, որը «Հայերն այսօր»-ը ներկայացնում է առանց խմբագրման.
Հարգելի´ տիկին Հակոբյան
Հայտնում եմ Ձեզ, որ մեզ են հասցրել տիկին Սիրան Միսակյան-Բասմաջյանի մեր զորամասի ժամկետային զինծառայողների համար նախատեսված 60 փաթեթ հագուստեղենը:
Թույլ տվեք մեր շնորհակալական խոսքը հայտնել Ձեզ և տիկին Սիրան Միսակյան-Բասմաջյանին՝ սահմանամերձ զորամասերի զինվորների համար նման հայրենանվեր գործի՝ որակյալ հագուստեղեն ուղարկելու համար:
Ձեր ուղարկած հագուստեղենը բաժանվել է մեր զորամասի զինվորներին, որոնք պաշտպանում են մեր հայրենիքի սահմանները:

Армия обороны НКР выражает благодарность Министерству Диаспоры
«Армяне сегодня» уже рассказывала о 80-летней репатриантке Сиран Мисакян-Басмаджян, которая, чрезвычайно взволнованная после апрельских событий на Карабахо-азербайджанской линии соприкосновения, пожелала каким-то образом донести свои материнские чувства до наших воинов, охраняющих границу, отправив им посылки с одеждой.
Около месяца назад, когда Сиран Мисакян-Басмаджян побывала в Министерстве Диаспоры РА (министр Грануш Акопян наградила ее Почетной грамотой Министерства), она передала несколько посылок с просьбой переслать в воинские части Армянской армии. При содействии Министерства Диаспоры посылки были доставлены в приграничные воинские части.
На днях в Министерство Диаспоры РА, на имя министра Грануш Акопян поступило письмо от командира Н-ской воинской части Армии обороны НКР А.Айрияна, которое «Армяне сегодня» представляет без купюр.
«Уважаемая госпожа Акопян,
Сообщаю Вам, что до нас дошли 60 комплектов одежды, присланные госпожой Сиран Мисакян-Басмаджян для воинов срочной службы нашей воинской частми.
Позвольте выразить нашу благодарность Вам и госпоже Сиран Мисакян-Басмаджян за столь патриотическое дело – отправку качественной одежды для воинов приграничных воинских частей.