Միջազգային գիտաժողով՝ նվիրված Ավետիս Ահարոնյանին
Դեկտեմբերի 15-ին` ժամը 9:30, ԵՊՀ Հայ բանասիրության ֆակուլտետի դահլիճում (Աբովյան փ. 52 ա) տեղի կունենա միջազգային գիտաժողով՝ նվիրված գրող, ազգային-պետական գործիչ Ավետիս Ահարոնյանին:
Գիտաժողովի կազմակերպիչներն են Համազգային հայ կրթական և մշակութային միությունը, Երևանի պետական համալսարանը և ՀՀ Սփյուռքի նախարարությունը: Գիտաժողովի նպատակն է համակողմանիորեն, գիտական արդիական չափանիշներով քննել և արժևորել Ավետիս Ահարոնյանի գրական ժառանգությունը, նրա ազգային-պետական գործունեությունը:
Գիտաժողովին զեկուցումներով հանդես կգա 18 գիտնական Հայաստանից և Սփյուռքից:
Տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել Համազգայինի Երևանի գրասենյակ հետևյալ հեռախոսահամարով` (+374 10) 53. 39. 49:

Международный симпозиум, посвященный Аветису Агароняну
В зале факультета армянской филологии ЕГУ (Абовяна, 52а) 15 декабря в 9:30 состоится международный симпозиум, посвященный писателю, национальному государственному деятелю Аветису Агароняну.
Организаторы симпозиума – Общенациональный армянский образовательный и культурный союз, Ереванский государственный университет и Министерство Диаспоры РА.  Цель симпозиума – всесторонне, по современным научным критериям проанализировать и оценить литературное наследие Аветиса Агароняна, его национальную государственную деятельность. С докладами выступят 18 ученых из Армении и Диаспоры.
Для справок можно обращаться в Ереванский офис Общенационального по следующему телефону: (+374 10) 53. 39. 49.