«Հայրենասեր»-ները հերթական դրամական օգնությունը ցուցաբերեցին Ապրիլյան պատերազմի հերոս-տղաների ընտանիքին
«Հայրենասեր» կազմակերպությունը կրկին այցելեց զոհված հերոս ԲԵՆԻԱՄԻՆ ԵՂՈՅԱՆԻ ընտանիքին` տեսակցելու հերոսի մորը։ Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է կազմակերպության ֆեյսբուքյան էջից:
«Հայրենասեր»-ն իրականացնում է ամենամսյա աջակցության ծրագիր ԱՄՆ-ի «ԱՐԵՎ» խմբի հովանավորությամբ։ Երիտասարդ հայրենասեր ամերիկահայ ծրագրավորողներն ու նրանց ընկերները մտահոգվել են Բենիամինի և մեր մյուս հերոսների ընտանիքների սոցիալական վիճակով և ցանկացել են հովանավորել նրանց։ Այդ ծրագրի շրջանակում մեկ տարի շարունակ Հռիփիմե մայրիկին ամեն ամիս կազմակերպության միջոցով կփոխանցվի $300, որի առաջին ամսավճարը «Հայրենասեր»-ները հանձնեցին հենց այցելության ժամանակ։

“Hayrenaser” (Patriot) organization members provided financial assistance to family of hero of Four-Day Artsakh War
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/11/174.jpg)
Members of “Hayrenaser” (Patriot) Organization paid another visit to the family of deceased hero BENIAMIN YEGHOYAN to see the hero’s mother, reported the Facebook page of the organization, according to Hayern Aysor.
“Hayrenaser” is carrying out a monthly support program sponsored by the U.S.-based “AREV” (SUN) Group. Young Armenian American patriotic programmers and their friends are concerned about the social conditions of the families of Beniamin and other Armenian heroes and want to sponsor them. Through this program, for one year, Grandmother Hripsime will transfer $300 to the organization every month, and the members of “Hayrenaser” transferred the first monthly payment during their visit.