Նկարչական ցուցահանդես՝ «Թբիլիսիի ստվերներ»
Նոյեմբերի 5-ին Վրաստանում ՀՀ դեսպանության, ՀՀ սփյուռքի նախարարության ու Վրաստանի մշակույթի եւ հուշարձանների պահպանության նախարարության աջակցությամբ Թբիլիսիի «Հայարտուն» մշակութային կենտրոնում կայացավ «Թբիլիսիի ստվերներ» խորագրով Հայաստանի եւ Վրաստանի մի խումբ երիտասարդ նկարիչների համատեղ պլեների արդյունքում ստեղծված աշխատանքների ցուցահանդեսը:
Միջոցառման շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության տարբեր մարզերից ժամանած տասնմեկ երիտասարդ արվեստագետներ իրենց համախոհ վրացի վեց նկարիչների հետ միասին միջոցառման 5 օրերի ընթացքում հնարավորություն են ունեցել գտնվելու Վրաստանի գեղատեսիլ վայրերում եւ կտավին հանձնել աշնանային գունագեղ պատկերները, որոնք ներկայացված էին եզրափակիչ ցուցահանդես-վաճառքում:
Նախաձեռնության հեղինակների` թբիլիսահայ երիտասարդ ստեղծագործողներ Լանա Բաբայանի եւ Գայանե Մանասյանի մտահղացմամբ ստեղծված «InterArtBridge» հասարակական կազմակերպության նպատակներից մեկը մշակույթի միջոցով տարբեր երկրների երիտասարդ ստեղծագործողների մերձեցումն ու համագործակցությունն է:
Ցուցահանդես-վաճառքի հասույթը բարեգործական նպատակներով փոխանցվեց Թբիլիսիի Գլդանի շրջանի մանկատան օգնության հիմնադրամին,- տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Выставка картин «Тени Тбилиси»
При содействии посольства РА в Грузии, Министерства Диаспоры РА и Министерства культуры и охраны памятников Грузии в культурном центре «Айартун» Тбилиси 5 ноября состоялось выставка «Тени Тбилиси» работ, созданных молодыми художниками Армении и Грузии в ходе совместного пленера.
В рамках мероприятия 11 молодых деятелей искусства, прибывших из разных областей Республики Армения, вместе с 6 грузинскими художниками в течение 5 дней имели возможность находиться в живописных местах Грузии и изобразить на холсте пестрые осенние пейзажи, которые и были представлены на заключительной выставке-продаже.
Одной из целей общественной организации «InterArtBridge», созданной по задумке авторов инициативы, молодых армянских творцов из Тбилиси Ланы Бабаян и Гаяне Манасян – сближение и сотрудничество посредством культуры молодых деятелей искусства из разных стран.
Вся прибыль от выставки-продажи в благотворительных целях была перечислена в фонд помощи детскому дому Глданского района Тбилиси, сообщают из пресс-службы М�?Д РА.