Նկարչական ցուցահանդես՝ «Թբիլիսիի ստվերներ»
Նոյեմբերի 5-ին Վրաստանում ՀՀ դեսպանության, ՀՀ սփյուռքի նախարարության ու Վրաստանի մշակույթի եւ հուշարձանների պահպանության նախարարության աջակցությամբ Թբիլիսիի «Հայարտուն» մշակութային կենտրոնում կայացավ «Թբիլիսիի ստվերներ» խորագրով Հայաստանի եւ Վրաստանի մի խումբ երիտասարդ նկարիչների համատեղ պլեների արդյունքում ստեղծված աշխատանքների ցուցահանդեսը:
Միջոցառման շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության տարբեր մարզերից ժամանած տասնմեկ երիտասարդ արվեստագետներ իրենց համախոհ վրացի վեց նկարիչների հետ միասին միջոցառման 5 օրերի ընթացքում հնարավորություն են ունեցել գտնվելու Վրաստանի գեղատեսիլ վայրերում եւ կտավին հանձնել աշնանային գունագեղ պատկերները, որոնք ներկայացված էին եզրափակիչ ցուցահանդես-վաճառքում:
Նախաձեռնության հեղինակների` թբիլիսահայ երիտասարդ ստեղծագործողներ Լանա Բաբայանի եւ Գայանե Մանասյանի մտահղացմամբ ստեղծված «InterArtBridge» հասարակական կազմակերպության նպատակներից մեկը մշակույթի միջոցով տարբեր երկրների երիտասարդ ստեղծագործողների մերձեցումն ու համագործակցությունն է:
Ցուցահանդես-վաճառքի հասույթը բարեգործական նպատակներով փոխանցվեց Թբիլիսիի Գլդանի շրջանի մանկատան օգնության հիմնադրամին,- տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Shades of Tbilisi painting exhibition
On November 5, a group of young painters from Armenia and Georgia showcased their paintings at the Shades of Tbilisi exhibition held at “Hayartun” Cultural Center in Tbilisi. The exhibition was organized with the support of the RA Embassy in Georgia, the RA Ministry of Diaspora and the Georgian Ministry for Culture and Monument Protection.
During the event, 11 young artists from different regions of the Republic of Armenia and their six fellow Georgian painters had the opportunity to visit beautiful sites in Georgia and create paintings portraying autumn during their five-day stay. The paintings were showcased at the exhibition-sale.
One of the goals of the InterArtBridge NGO, which was established on the basis of the idea of young Tbilisi-Armenian creators Lana Babayan and Gayane Manasyan, is to help young creators from different countries establish close ties and collaborate through culture.
Proceeds from the exhibition sale went to the children’s relief fund in Gldan region of Tbilisi, reports the RA MFA press office.