«Դո՛ւ ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար»
Հոկտեմբերի 20-24-ը Երևանում և Ստեփանակերտում ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ և Լրագրողների համահայկական համաժողովները համակարգող մարմնի աջակցությամբ կայացավ «Հայոց պետականությունը՝ միասնության առանցք» խորագրով Լրագրողների համահայկական 8-րդ համաժողովը՝ նվիրված Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետությունների անկախության 25-ամյակին:
Հոկտեմբերի 24-ին՝ Ստեփանակերտում, համաժողովի մասնակիցները որոշեցին համահայկական լրատվամիջոցներով սկսել «Դո՛ւ ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար» խորագրով շարժում՝ ողջ աշխարհի հայությանը հանձնառու դարձնելու ԼՂՀ-ին օգնելու, ներդրումները խթանելու, ԼՂՀ-ի սոցիալ-տնտեսական, գիտակրթական և մշակութային կյանքը առավել զարգացնելու ուղղությամբ (ԼՂՀ կառավարության ֆինանսական աջակցության հաշվեհամարի տվյալներին ծանոթանալու համար կարող եք սեղմել այստեղ)։
ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Հայերն այսօր» էլեկտրոնային պարբերականն այս խորագրի ներքո իր ընթերցողներին կներկայացնի այն բոլոր աշխատանքները, որոնք կնպաստեն շարժման գաղափարի իրագործմանը:

“What Are You Doing For Karabakh?”
From October 20 to 24, the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia held the 8th Pan-Armenian Forum of Journalists with the support of the Coordinating Council for Pan-Armenian Forums of Journalists in Yerevan and Stepanakert. The forum was entitled “Armenian Statehood: Axis of Unity” and was dedicated to the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic.
On October 24, in Stepanakert, the participants of the forum decided to launch a movement called “What Are You Doing For Karabakh?” with pan-Armenian media outlets. The purpose of the movement is to make all Armenians feel committed to helping the Nagorno-Karabakh Republic, promoting investments and revitalizing the society, economy, science, education and culture in the Nagorno-Karabakh Republic (for information about the bank account that the Government of the Nagorno-Karabakh Republic has opened for financial assistance, click here).
Under this title, the Hayern Aysor electronic newspaper of the RA Ministry of Diaspora will present its readers to all the activities that will help turn the idea of the movement into a reality.