Բակո Սահակյանն ու Վիգեն Սարգսյանը քննարկել են բանակաշինությանը վերաբերող մի շարք հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանին, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանին և ՀՀ Նախագահի խորհրդական, Նախագահի գլխավոր ռազմական տեսուչ Միքայել Հարությունյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը և այդ ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահը շնորհավորել է Վիգեն Սարգսյանին ու Մովսես Հակոբյանին պատասխանատու պաշտոններում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել մեծագույն հաջողություններ բանակի շարունակական զորացման, երկրի պաշտպանունակության ամրապնդման գործում:

President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan today received Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan, Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia Movses Hakobyan and Advisor to the President of the Republic of Armenia, Chief Military Inspector of the President MIkayel Harutyunyan.
During the meeting, which was attended by Minister of Defense of the Nagorno-Karabakh Republic Levon Mnatsakanyan, a number of issues related to army construction and the cooperation between the two Armenian republics in that sector were discussed.
The President congratulated Vigen Sargsyan and Movses Hakobyan on being appointed to their responsible offices and wished them great success in the ongoing development of the army and in the reinforcement of the country’s defense.