Բակո Սահակյանն ու Վիգեն Սարգսյանը քննարկել են բանակաշինությանը վերաբերող մի շարք հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանին, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանին և ՀՀ Նախագահի խորհրդական, Նախագահի գլխավոր ռազմական տեսուչ Միքայել Հարությունյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը և այդ ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահը շնորհավորել է Վիգեն Սարգսյանին ու Մովսես Հակոբյանին պատասխանատու պաշտոններում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել մեծագույն հաջողություններ բանակի շարունակական զորացման, երկրի պաշտպանունակության ամրապնդման գործում:

Президент НКР провел встречу с министром обороны и начальником генштаба ВС Армении
Президент Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Бако Саакян 21 октября принял министра обороны Республики Армения Вигена Саргсяна, начальника генштаба ВС Армении Мовсеса Акопяна и советника президента Армении, главного военного инспектора при президенте Армении, генерал-полковника Микаела Арутюняна.
Как сообщили  в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, в ходе встречи, в которой принял участие министр обороны НКР Левон Мнацаканян, был обсужден ряд вопросов, касающихся армейского строительства и сотрудничества двух армянских республик в данной сфере.
Президент НКР поздравил Вигена Саргсяна и Мовсеса Акопяна по случаю назначения на ответственные должности и пожелал больших успехов в деле последовательного усиления армии и укрепления обороноспособности республики.