«Հայաստան» հիմնադրամն իր դրամահավաք-2016 քարոզարշավը մեկնարկում է փոստային նվիրատվություններով
Հիմնադրամի 2016թ.-ի դրամահավաք քարոզարշավը մեկնարկում է Հայփոստի հետ համատեղ իրականացվող դրամահավաք-ձեռնարկով, որն այս տարի կանցկացվի «Իմ Արցախը» խորագրի ներքո: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են Հիմնադրամի տեղեկատվական կենտրոնից:
Նախորդ տարիների նման նվիրատվություններ կընդունվեն Հայփոստի երեւանյան եւ մարզային բոլոր բաժանմունքներում՝ հնարավորություն տալով ցանկացողներին մասնակից դառնալու Արցախի տուժած բնակավայրերի վերականգնմանը:
Սկսվելով հոկտեմբերի 20-ին՝ փոստային նվիրատվությունները կշարունակվեն մինչեւ տարեվերջ: Մեզանից յուրաքանչյուրի նվիրատվությունը մի նոր ծրագրի սկիզբ է:

As part of its 2016 fundraising events worldwide, the Hayastan All-Armenian Fund has launched its donations-through-Haypost campaign in Armenia. This year’s fundraising efforts, which include the forthcoming Thanksgiving Day Telethon, are being organized under the slogan “My Artsakh.”
As in previous years, the Hayastan All-Armenian Fund has joined forces with Haypost, Armenia’s postal service, to encourage supporters to make donations at Haypost offices throughout the republic. All contributions will be used to help rebuild war-ravaged communities in Artsakh.
The Haypost campaign will run from October 20 until the end of the year. Every single donation helps implement a vital project.