Անի այցելողները GSM օպերատորից ստանում են «Բարի գալուստ Հայաստան» հաղորդագրությունը
Հայատյաց քարոզչությամբ զբաղվող թուրքական «ASİMDER» կազմակերպության ղեկավար, Էրզրումում Աթաթուրքի անվան համալսարանի պատմության ամբիոնի դասախոս Սավաշ Էղիլմեզը բողոքել է միջազգային  GSM-ի բջջային օպերատորներից մեկի գործողություններից: Ըստ նրա՝ Անիի ավերակներ այցելող զբոսաշրջիկների հեռախոսներին օպերատորի կողմից ուղարկվել է հաղորդագրություն, որտեղ հայ-թուրքական սահմանամերձ ավերակ քաղաքի տարածքը համարում է Հայաստանի մաս:
Ըստ թուրքական «Haberler.com» լրատվական կայքի` Էղիլմեզը հայտարարել է, որ GSM օպերատորի ուղարկած հաղորդագրությունում նշվում է «Բարի գալուստ Հայաստան»:
«Այդ օպերատորը պատմական Անի քաղաքը ներառել է Հայաստանի սահմանների մեջ և կատարել է հայերի երազանքը»,- դժգոհել է հակահայկական կազմակերպության նախագահը:
Ըստ ermenihaber.am-ի` վերջինս հայտարարել է, որ պատրաստվում են դիմում ներկայացնել Էրզրումի նահանգային դատախազություն այդ սխալն ուղղել տալու պահանջով:

Tourists visiting Ani receive a message stating “Welcome to Armenia” from GSM operator
Head of the Turkish ASIMDER Organization (the organization spreads anti-Armenian propaganda), lecturer of the Chair of History at Ataturk University of Erzerum Savas Eghilmez has complained about the actions of an international GSM mobile phone operator. According to him, the operator sent a message to the mobile phones of tourists visiting the ruins of Ani, considering the area of the ruined city on the Turkish-Armenian border a part of Armenia.
According to Haberler.com, Eghilmez has declared that the words “Welcome to Armenia” are stated in the message sent by the GSM operator.
“The operator included the historic city of Ani within the borders of Armenia and fulfilled the dream of the Armenians,” the president of the anti-Armenian organization said.
According to ermenihaber.am, Eghilmez also declared that he was preparing to file an application to the state prosecutor’s office of Erzerum with the demand to have the mistake corrected.