ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված պաշտոնական ընդունելություն Մադրիդում
Սեպտեմբերի 27-ին Իսպանիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության կողմից Մադրիդում կազմակերպվել էր ընդունելություն` նվիրված Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Իր շնորհավորական ուղերձում Իսպանիայում ՀՀ դեսպան Ավետ Ադոնցն անդրադարձավ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25 տարիների գլխավոր ձեռքբերումներին, տարածաշրջանում տևական կայունություն և խաղաղություն հաստատելու կարևորությանը, ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին:
Դեսպան Ադոնցը խոսեց նաև հայ-իսպանական բարեկամական հարաբերությունների և դրանց մեծ ներուժի մասին: Իր խոսքում ՀՀ դեսպանն առանձնահատուկ ընդգծեց երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում հայ համայնքի դերակատարությունը:
Միջոցառմանը մասնակցեցին Իսպանիայի օրենսդիր և գործադիր մարմինների ներկայացուցիչներ, ԻԹ արտաքին քաղաքական և այլ պետական գերատեսչությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ռեգիոնալ իշխանությունների ներկայացուցիչներ, հոգևորականներ, Իսպանիայում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի, գիտական և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչներ, մշակութային գործիչներ, հայ համայնքի անդամներ։

Официальный прием в Мадриде, посвященный 25-летию независимости РА
Посольство Республики Армения в Королевстве �?спании 27 сентября организовало прием, посвященный 25-летию независимости Республики Армения. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщила пресс-служба М �?Д РА.
В своем поздравительном послании посол РА в �?спании Авет Адонц коснулся главных достижений РА за 25 лет независимости, важности установления в регионе долгосрочной стабильности и мира, отношений РА-ЕС.
Посол Адонц говорил также об армяно-испанских дружественных отношениях и их большом потенциале, особо отметив роль армянской общины в деле развития двусторонних отношений.
В мероприятии участвовали представители законодательных и исполнительных органов, высокопоставленные чиновники внешнеполитического и других государственных ведомств Королевства �?спания, представители региональных властей, духовенства, аккредитованного в �?спании дипломатического корпуса, научных и деловых кругов, культурные деятели, члены армянской общины.