ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված պաշտոնական ընդունելություն Մադրիդում
Սեպտեմբերի 27-ին Իսպանիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության կողմից Մադրիդում կազմակերպվել էր ընդունելություն` նվիրված Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Իր շնորհավորական ուղերձում Իսպանիայում ՀՀ դեսպան Ավետ Ադոնցն անդրադարձավ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25 տարիների գլխավոր ձեռքբերումներին, տարածաշրջանում տևական կայունություն և խաղաղություն հաստատելու կարևորությանը, ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին:
Դեսպան Ադոնցը խոսեց նաև հայ-իսպանական բարեկամական հարաբերությունների և դրանց մեծ ներուժի մասին: Իր խոսքում ՀՀ դեսպանն առանձնահատուկ ընդգծեց երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում հայ համայնքի դերակատարությունը:
Միջոցառմանը մասնակցեցին Իսպանիայի օրենսդիր և գործադիր մարմինների ներկայացուցիչներ, ԻԹ արտաքին քաղաքական և այլ պետական գերատեսչությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ռեգիոնալ իշխանությունների ներկայացուցիչներ, հոգևորականներ, Իսպանիայում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի, գիտական և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչներ, մշակութային գործիչներ, հայ համայնքի անդամներ։

Official reception dedicated to the 25th anniversary of Armenia’s Independence held in Madrid
On September 27, the Embassy of the Republic of Armenia in the Kingdom of Spain hosted a reception dedicated to the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia in Madrid, as reported the press service of the RA Ministry of Foreign Affairs to Hayern Aysor.
In his congratulatory message, RA Ambassador Avet Adonts touched upon the major achievements that had been made over the past 25 years of independence of the Republic of Armenia, the importance of establishing peace and stability in the region and the Armenia-EU relations.
Ambassador Adonts also talked about the friendly Armenian-Spanish relations and their great potential and particularly emphasized the role of the Armenian community in the development of the bilateral relations.
Among the participants of the event were representatives of Spain’s legislative and executive bodies, high-ranking officials of Spain’s Ministry of Foreign Affairs and other government agencies, representatives of regional authorities, clergymen, representatives of the diplomatic corps accredited to Spain, scientific and business circles, cultural figures and members of the local Armenian community.