Պլովդիվի կամերային նվագախմբի անդրանիկ համերգը՝ նվիրված ՀՀ անկախության 25-ամյակին
Սեպտեմբերի 17-ին Հայաստանի անկախության 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակներում Պլովդիվի ազգագրության թանգարանի բացօթյա դահլիճում կայացել է Պլովդիվի կամերային նվագախմբի անդրանիկ համերգը՝ ճանաչված երաժիշտ Վռամ Չիվչյանի ղեկավարությամբ: Նոր կազմավորված նվագախմբի 15 երաժիշտներից հինգը հայեր են, մյուսները՝ բուլղարացի:
Երեկոյի հյուրերն են եղել հայտնի ջութակահար Ստոյկա Միլանովան և Գևորգ Էսմերյանը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Բուլղարիայում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանը տիկնոջ հետ, Պլովդիվում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Եղիազար Ուզունյանը, Պլովդիվի քաղաքային խորհրդի նախագահ Սավինա Պետկովան, դիվանագետներ, գործարարներ, հայ համայնքի բարեկամներ, համայնքի ներկայացուցիչներ: Երեկոյին ընթերցվել է Պլովդիվի քաղաքապետ Իվան Տոտևի ողջույնի խոսքը:
Պլովդիվի կամերային նվագախմբի կատարմամբ՝ հնչել են Բախի, Մոցարտի, Վիվալդիի, Լորիս Ճգնավորյանի ստեղծագործությունները:

Первый концерт камерного оркестра Пловдива посвящен 25-летию независимости РА
В рамках мероприятий 25-летия независимости Армении 17 сентября в открытом зале музея этнографии Пловдива состоялся первый концерт камерного оркестра Пловдива под управлением известного дирижера Врама Чивчяна. Пятеро из пятнадцати музыкантов нософсормированного оркестра армяне, остальные – болгары.
Почетными гостями вечера были известная скрипачка Стойка Миланова и Геворг Эсмерян.
На мероприятии присутствовали посол РА в Болгарии Армен Саркисян с супругой, почетный консул РА в Пловдиве Егиазар Узунян, председатель городского совета Пловдива Савина Петкова, дипломаты, предприниматели, друзья армянской общины и представители общины. На вечере было зачитано приветственное послание мэра Пловдива �?вана Тотева.
В исполнении камерного оркестра Пловдива прозвучали произведения Баха, Моцарта, Вивальди, Лориса Чгнаверяна.