Թեհրանում հայկական ցուցահանդեսին լայնորեն կներկայացվի նաեւ սիրիահայերի բիզնեսը
Այս մասին, ըստ Artsakhpress-ի, լրագրողներին սեպտեմբերի 16-ին հայտնել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Կարեն Մկրտիչյանը, ներկայացնելով «Արմենիա Էքսպո 2016» ցուցահանդեսի մանրամասները, որն անցնելու է Թեհրանում հոկտեմբերի 5-8-ը, հայտնում է news.am-ը: Ցուցահանդեսին մասնակցելու է մոտ 80 հայկական ընկերություն, որոնցից մոտ 10-ը՝ սիրիահայերի ձեռնարկություններն են:
Կարեն Մկրտչյանը շնորհակալություն է հայտնել Միջազգային համագործակցության գերմանական գործակալությանը (GIZ)՝ հայկական պատվիրակության ուղեւորությունը կազմակերպելու հարցում աջակցության համար: «Իրանի նման խոշոր շուկան մեծ հնարավորություններ է ստեղծում մեր արտադրողների համար: Իսկ մենք, մեր կողմից, մեր ցուցահանդեսներին հրավիրել ենք ու շարունակում ենք հրավիրել բիզնես –պպատվիրակություններ Իրանից»,- հավելել է Մկրտիչյանը:

Карен Мкртчян: На армянской выставке в Тегеране широко представим и бизнес сирийских армян
Об этом заявил журналистам 16 сентября исполнительный директор Фонда развития Армении Карен Мкртчян, представляя детали выставки «Армения Экспо – 2016», которая пройдет в Тегеране 5 – 8 октября. В выставке примет участие около 80 армянских компаний, среди них – около 10 предприятий сирийских армян.
Чиновник выразил благодарность германскому Агентству международного сотрудничества (GIZ) за поддержку с организацией поездки армянской делегации. «Такой крупный рынок, как иранский, создаёт большие возможности для наших производителей. А мы, со своей стороны, приглашали и продолжим приглашать на наши выставки бизнес-делегации из �?рана», – добавил Мкртчян.