Արցախի ձեռքբերումներն արտացոլված են մանկապատանեկան սաների ձեռքի աշխատանքներում
Այսօր ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնական միջոցառումների շարքում ԼՂՀ մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտի կենտրոնական օղակաձև պուրակում տեղի է ունեցել Արցախի բոլոր շրջանների մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնների ու անհատ մասնակիցների աշխատանքների ցուցահանդես-վաճառք:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրւյցում տեղեկացրել է ԼՂՀ մշակույթի նախարարության միջոցառումների կազմակերպման և կապերի բաժնի պետ Արուս Գասպարյանը` հավելելով, որ ցուցահանդես-վաճառքը շարունակվելու է մինչև ժամը 18.00-ն:
Մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնների սաների աշխատանքներում գերակշռել էր ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձին վերաբերող աշխատանքները:
«Բոլոր տոնական օրերին էլ մեր աշխատանքները ներկայացնում ենք Ստեփանակերտում, սակայն այս օրը յուրահատուկ է մեզ համար: Մեր սաների աշխատանքներում առավել մեծ տեղ են գրավում ԼՂՀ անկախության հռչակման 25 ամյակին նվիրված աշխատանքները:Գորգերը, ձեռքի աշխատանքները, կավե ամաններն ու մնացած աշխատանքներն արտացոլում են Արցախի հազարամյա պատմությունն ու անկախության 25-ամյա տարիներին ԼՂՀ-ի ձեռբերումները»,- մանրամասնել է Ասկերանի արվեստի դպրոցի տնօրեն Անահիտ Բադալյանը:

Достижения Арцаха отражены в детско-юношеских поделках
В ряду праздничных мероприятий, посвященных 25-летию НКР, сегодня по инициативе Министерства культуры НКР на центральном кольцевом бульваре Степанакерта состоялось выставка-продажа работ воспитанников детско-юношеских творческих центров всех районов Арцаха и отдельных участников.
В беседе  с корреспондентом «Арцахпресс» об этом сообщила начальник отдела организации мероприятий и по связям Министерства культуры НКР Арус Гаспарян, добавив, что выставка-продажа продлится до 18:00.
В работах воспитанников детско-юношеских творческих центров преобладают творения, посвященные 25-летию провозглашения НКР.
«Во все праздничные дни наши работы представляются в Степанакерте, однако сегодняшний день для нас особенный. В работах наших воспитанников наибольшее место занимают  произведения, посвященные 25-летия провозглашения независимости НКР. Ковры, поделки, керамические изделия отражают многовековую историю Арцаха и достижения 25 лет независимости НКР», – сказала директор Аскеранской школы искусств Анаит Бадалян.