ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը հարգանքի տուրք մատուցեց Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին
Հոկտեմբերի 22-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարի տեղակալ, ՄԱԿ-ի թմրանյութերի և հանցավորության դեմ պայքարի գրասենյակի գործադիր տնօրեն, ՄԱԿ-ի Վիեննայի գրասենյակի ղեկավար Յուրի Ֆեդոտովը այցելեց Ծիծեռնակաբերդ:
ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարի տեղակալը ծաղկեպսակ դրեց 1915-23 թթ. Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, այնուհետև ծաղիկներ դրեց անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեց անմեղ զոհերի հիշատակը:
Յուրի Ֆեդոտովը Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ այցելեց նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան, որտեղ ծանոթացավ ցեղասպանությունը հավաստող վավերագրերին ու փաստաթղթերին:
Հյուրը նաև գրառում կատարեց պաշտոնական այցելությունների հուշամատյանում: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Заместитель Генерального секретаря ООН воздал дань уважения памяти невинных жертв Геноцида армян
Заместитель Генерального секретаря ООН, исполнительный директор офиса ООН по борьбе с наркотиками и преступностью, руководитель Венского офиса ООН Юрий Федотов посетил Цицернакаберд.
Заместитель Генерального секретаря ООН возложил венок к монументу, увековечивающему память жертв Геноцида армян 1915-1923гг, затем возложил цветы к Вечному огню и минутой молчания почтил память невинных жертв.
В сопровождении директора �?нститута-музея Геноцида армян Айка Демояна Юрий Федотов посетил также музей Геноцида армян, где ознакомился с документами, подтверждающими факт Геноцида.
Гость также внес запись в журнал официальных посещений. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили в пресс-службе М�?Д РА.