Գերմանիայի հայ համայնքն օժանդակում է քառօրյա պատերազմում զոհված արցախցիների ընտանիքներին
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Գերմանիայի տեղական մարմնի անհատ բարերարների նվիրաբերած 2 միլիոն դրամին համարժեք գումարը փոխանցվել է ապրիլյան քառօրյա պատերազմի ընթացքում զոհված 10 արցախցիների ընտանիքներին: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ը տեղեկանում է Հիմնադրամի պաշտոնական կայքից:
Հիմնադրամի Գերմանիայի տեղական մարմնի ատենապետ Ժիլբեր Մոմջյանը նշում է, որ Գերմանիայի հայ համայնքը մեծ ցավ ապրեց ապրիլյան դեպքերի առնչությամբ եւ կարճ ժամանակամիջոցում հավաքագրեց մի գումար, որը փոքրիշատե կթեթեւացնի գոնե այս ընտանիքների օրվա հոգսը:
Գերմանիայի տեղական մարմինը շարունակում է սոցիալական այլ ծրագրերի իրականացումը: Գերամանահայ համայնքի միջոցներով 2015թ-ին Գյումրիի երկու անօթեւան ընտանիք ստացել է նոր, կահավորված բնակարաններ: Գյումրեցի եւս երկու ընտանիք նրանց օժանդակությամբ առաջիկա օրերին կտեղափոխվի նոր բնակարան:

Benefactors of the German affiliate of Hayastan All-Armenian Fund have transferred donations equivalent to AMD 2 million to the families of ten soldiers of Artsakh killed during the four-day war in April, as reported on the official website of Hayastan All-Armenian Fund, according to Hayern Aysor.
Chairman of the German affiliate of the Fund Gilbert Momjian states that the Armenian community of Germany felt great sorrow over the events that took place in April and, in a short period of time, raised funds that will more or less mitigate the worries of at least these families.
The German affiliate continues to carry out other social programs. In 2015, the Armenian community of Germany provided two homeless families with new and furbished apartments. Another two families in Gyumri will move to new apartments in the next couple of days with the help of the German affiliate.