Կկայանա կերպարվեստի լավագույն ստեղծագործությունների մրցանակաբաշխությունը և Նոր Հալեպ թաղամասի կառուցման նպատակով հայ նկարիչների նվիրաբերած նոր նկարների ցուցահանդես-վաճառքը
Հոկտեմբերի 9-ին, ժ.17:00-ին Հայաստանի նկարիչների միությունում ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի մասնակցությամբ տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության, Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի, Ռուսաստանի հայերի միության և Հայաստանի նկարիչների միության համատեղ կազմակերպած կերպարվեստի լավագույն ստեղծագործությունների մրցանակաբաշխությանը ներկայացված աշխատանքների ցուցահանդեսի հանդիսավոր բացումը (հասցեն`Աբովյան 16):
Նույն օրը կմեկնարկի նաև Աշտարակ քաղաքում սիրիահայերի համար Նոր Հալեպ թաղամասի կառուցապատման նպատակով հայ նկարիչների նվիրաբերած նկարների ցուցահանդես-վաճառքը:

Awards for best works of fine arts and exhibition-sale of new paintings by Armenian painters for construction of “New Aleppo” district to be held
On October 9 at 17:00, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will take part in the solemn opening ceremony of the exhibition of the best works of fine arts submitted for the contest declared by the RA Ministry of Diaspora, the World Armenian Congress, the Union of Armenians of Russia and the Union of Artists of Armenia (Address: 16 Abovyan St.).
The exhibition-sale of paintings donated by Armenian painters for construction of the “New Aleppo” district for Syrian-Armenians in Ashtarak city will also be launched on that day.