Կկայանա կերպարվեստի լավագույն ստեղծագործությունների մրցանակաբաշխությունը և Նոր Հալեպ թաղամասի կառուցման նպատակով հայ նկարիչների նվիրաբերած նոր նկարների ցուցահանդես-վաճառքը
Հոկտեմբերի 9-ին, ժ.17:00-ին Հայաստանի նկարիչների միությունում ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի մասնակցությամբ տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության, Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի, Ռուսաստանի հայերի միության և Հայաստանի նկարիչների միության համատեղ կազմակերպած կերպարվեստի լավագույն ստեղծագործությունների մրցանակաբաշխությանը ներկայացված աշխատանքների ցուցահանդեսի հանդիսավոր բացումը (հասցեն`Աբովյան 16):
Նույն օրը կմեկնարկի նաև Աշտարակ քաղաքում սիրիահայերի համար Նոր Հալեպ թաղամասի կառուցապատման նպատակով հայ նկարիչների նվիրաբերած նկարների ցուցահանդես-վաճառքը:

Состоится конкурс лучших произведений живописи и выставка-продажа новых картин армянских художников, пожертвованных на строительство квартала «Новый Алеппо»
В Союзе художников Армении при участии министра Диаспоры РА Грануш Акопян 9 октября в 17:00 состоится торжественное открытие выставки работ, представленных на организованный Министерством Диаспоры РА, Всемирным армянским конгрессом, Союзом армян России и Союзом художников Армении конкурс лучших произведений живописи (адрес: Абовяна, 16).
В тот же день стартует также выставка-продажа картин армянских художников, пожертвованных на строительство квартала «Новый Алеппо» в городе Аштарак для сирийских армян.