![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/10/makeyan290512-300x221.jpg)
Սոչի քաղաքի «Ռուսաստանի հայերի միություն» համառուսաստանյան հասարակական կազմակերպությունը, ՌՀՄ Սոչիի բաժանմունքի ղեկավարությունը շնորհավորում է ՀՀ սփյուռքի նախարար տիկին Հրանուշ Հակոբյանին և նախարարության ողջ անձնակազմին՝ 5-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ցանկանում ենք նորանոր վառ նախաձեռնություններ և նոր նվաճումներ Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման ու զորացման անգնահատելի գործում:
Երախտապարտ ենք արդյունավետ և արժանապատիվ գործակցության համար և հուսով ենք, որ մեր փոխգործակցությունը կշարունակվի դեռ երկար ու երկար՝ ապագայում նույնպես ծառայելով ողջ հայ ժողովրդի միասնության ու բարգավաճման ազնիվ նպատակին, հայոց ազգային մշակութային արժեքների պահպանման նպատակին:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/10/makeyan290512-300x221.jpg)
The Union of Armenians of Russia all-Russian non-governmental organization in Sochi and the administration of the Sochi division of the UAR congratulate RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan and all the employees on the 5th anniversary of the RA Ministry of Diaspora.
We wish you more success and achievements in the implementation of programs for the strengthening of Armenia-Diaspora relations.
We are grateful for your effective partnership and hope that partnership will continue for many years and will serve for the unity and prosperity of the Armenian nation, as well as the preservation of Armenian national and cultural values.