ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Կոմիտաս վարդապետ» փառատոնի մասնակիցներին
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց սեպտեմբերի 26-ից հոկտեմբերի 3-ը Հայաստանում ընթացող «Կոմիտաս վարդապետ» փառատոնի մասնակիցներին:
Ողջունելով ներկաներին՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին փառատոնին իրենց մասնակցությունը բերելու համար և նշեց, որ նրանց տաղանդի շնորհիվ դրվեցին «Կոմիտաս վարդապետ» փառատոնի հիմքերը:
Մասնակիցները նախարարի հետ քննարկեցին փառատոնին առնչվող հարցեր, այդ թվում՝ հաջորդ տարիներին փառատոնի շարունակական լինելու և կազմակերպչական այլ հարցեր:
Հանդիպման ավարտին «Կոմիտաս վարդապետ» փառատոնի մասնակիցները Հրանուշ Հակոբյանին հանձնեցին հուշանվերներ:

On October 3, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received the participants of the “Komitas Vardapet” Pan-Armenian Festival, which was held in Armenia from the 26th of September to the 3rd of October.
Greeting the guests, Minister Hranush Hakobyan thanked the guests for participating in the festival and mentioned that they helped lay the foundations for the “Komitas Vardapet” Pan-Armenian Festival.
The minister and the participants discussed issues on making the festival ongoing and other organizational issues.