Ամերիկահայերը պատրաստվում են Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումներին
Ներկայացնելով ԱՄՆ Լոս Անջելես քաղաքում հայ համայնքի կողմից կազմակերպվող Հայոց ցեղասպանության հիշատակի միջոցառումները՝ ԱՄՆ Թահանգա քաղաքի հոգևոր հովիվ Տեր Ավետիս քահանա Աբովյանը «Հայերն այսօրի» թղթակցին տեղեկացրեց, որ ամեն տարի ապրիլի 24-ին ամերիկաբնակ հայ երիտասարդները Լոս Անջելեսում մեծ քայլարշավ են կազմակերպում: 2001 թվականից իրականացվող այս նախաձեռնությունը ամենազանգվածային միջոցառումներից մեկն է:
Ոգեկոչման ձեռնարկների շրջանակում տեղի են ունենում նաև քաղաքական ուղղվածության միջոցառումներ, որոնց մասնակցելու են հրավիրում քաղաքային մակարդակով պետական պաշտոնյանների, ներկայացուցիչների ԱՄՆ Կոնգրեսից, Սենատից և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների, որոնք բանախոսությամբ են հանդես գալիս:

Armenian Americans preparing for the events commemorating the 101st anniversary of the Armenian Genocide
Presenting the events commemorating the Armenian Genocide organized by the Armenian community of Los Angeles, spiritual pastor of the City of Tujunga (USA), Father Priest Avetis Abovyan told Hayern Aysor’s correspondent that every April 24th, the Armenian youth of Los Angeles organize a big march, which has been held since 2001 and is one of the most massive commemorative events.
Political events are also held within the scope of the commemorative events and are held with the participation of the city’s state officials, US Congressmen, Senators and other high-ranking officials who also give speeches.