Դոնի Ռոստովում օդանավի վթարից բոլոր 62 ուղևորները մահացել են. նրանց թվում հայկական անուններ չկան
Դոնի Ռոստովի օդանվակայանում մարտի 19­-ի գիշերը՝ 03:50­-ի սահմաններում, վթարի ենթարկված «Բոինգ 737­800» օդանավի բոլոր՝ 62 ուղևորները մահացել են:
Հրապարակվել է զոհվածերի անունների նախնական ցանկը, որտեղ հայկական անունները չկան:
Նախնական տվյալներով` 55 ուղևորները ռուսաստանցի էին, իսկ անձնակազմի անդամներն այլ ազգի ներկայացուցիչ: Օդանավը պատկանել է «Fly Dubai» ավիաընկերությանը, և թռչում էր Դուբայից Դոնի Ռոստով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»­ը՝ վկյակոչելով ՏԱՍՍ­ը, ինքնաթիռը չի կարողացել վայրէջք կատարել առաջին մոտեցմամբ և ուղարկվել է երկրորդ շրջան, սակայն օդանավը բախվել է գետնին՝ հենց վայրէջքուղու վրա՝ բաժանվելով մասերի, ապա՝ հրդեհվել:
ՀՀ արտաքին գործերի նախրարոթյունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Ռոստովում ՀՀ գխավոր հյուպատոսությունը ճշտում է զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը: Սակայն ավելի ուշ, երբ հայտնի են դարձել զոհերի անունները, ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը հաստատել է, որ նրանց թվում հայկական անուններ չկան:

Стали известны подробности крушения «боинга» в Ростове-на-Дону
Пассажирский самолет Boeing 737-800 разбился при посадке в аэропорту Ростова-на- Дону. В Южном региональном центре МЧС подтвердили информацию о катастрофе пассажирского самолета, следовавшего рейсом из Дубая.
Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, на его борту находился 62 человека, включая экипаж. Все они погибли. В настоящее время на месте работают представители всех оперативных служб. Обстоятельства катастрофы уточняются. Отмечается, что самолет в сложных условиях не смог сразу зайти на посадку и пошел на второй круг, при повторном заходе произошло крушение. Обломки самолета разбросаны по взлетно-посадочной полосе, при ударе о землю произошло возгорание. Разбившийся лайнер вылетел из Дубая с опозданием на 35 минут, сообщили в авиакомпании-владельце воздушного судна.