Ալմելոյի քաղաքապետն այցելել է Հայ Առաքելական Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի (լուսանկարներ)
Մարտի 8-ին Ալմելոյի քաղաքապետարանի աշխատակազմը, ավագանին, քաղաքապետ տիկին Յոն Հերմանսի գլխավորությամբ՝ աշխատանքային այցով հյուրընկալվել էին Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում: Այս մասին «Հայերն այսօրին» Նիդերլանդներից տեղեկացնում է Մանուկ Մկրտչյանը:
Այցելության նպատակն էր մոտիկից ծանոթանալու Հայ Առաքելական եկեղեցու աշխատանքներին, քննարկելու եկեղեցու կապը մյուս եկեղեցիների, ինչպես նաև քաղաքապետարանի հետ: Քննարկվող հարցերի թվում էին նաև պատերազմող երկրներից գաղթած հայազգի բնակիչների կարգավիճակը, համայնքի, քաղաքապետարանի և այլ պատասխանատու կառույցների դերը այդ մարդկանց կրթությանը, ինտեգրմանն աջակցելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքները: Քննարկվեցին նաև երիտասարներին և ծերերին վերաբերող հարցեր:
Հանդիպմանը ներկա էին Ալմելոյում գործող հայկական կառույցների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ. ՀԱԵ վարչությունը,ՀԲԸՄ-ը, ՀՄԸՄ-ը, «Երևան» համայնքը, Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրի( AGMA  ) ներկայացուցիչներ, հոգևոր հայրեր:
Հանդիպման ավարտին ձեռք բերվեց համատեղ աշխատանքի համաձայնություն հայ համայնքի և քաղաքապետարանի միջև:
Քանի որ օրը համընկավ Կանանց միջազգային տոնի հետ, հանդիպմանը ներկա կանայք եկեղեցու կողմից ստացան գեղեցիկ վարդեր: Իսկ հյուրասիրության ընթացքում բացի հայկական սուրճից և խմորեղեններից, ներկաները վայելեցին նաև հայկական կոնյակ:

Мэр города Алмело посетил Армянскую Апостольскую церковь Св. Григор Лусаворич (фоторепортаж)
Аппарат, совет старейшин мэрии Алмело во главе с мэром госпожой Йон Германс 8 марта с рабочим визитом побывали в церкви Св. Григор Лусаворич. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщил из Нидерландов Манук Мкртчян.
Целью визита было ближе познакомиться с деятельностью Армянской Апостольской церкви, обсудить связь ее с другими церквами, а также с мэрией. В числе обсуждаемых вопросов были также статус лиц армянской национальности, мигрировавших из воюющих стран, роль общины, мэрии и других ответственных структур в проводимой работе по содействию образованию, интеграции этих людей. Были обсуждены также вопросы, касающиеся молодежи и стариков.
На встрече присутствовали руководители и представители функционирующих в Алмело армянских организаций: правления  ААЦ, ВАБМ, ВАСС, общины «Ереван», представители мемориального комплекса жертв Геноцида армян ( AGMA), духовные отцы.
В завершение встречи между армянской общиной и мэрией было достигнуто соглашение о совместной работе.
Поскольку встреча совпала с Международным женским днем, присутствовавшим на встрече женщинам от имени церкви были преподнесены замечательные розы. А в ходе банкета, помимо армянского кофе и кондитерских изделий,  присутствующие наслаждались также армянским коньяком.