Համերգ Նյու Յորքում՝ նվիրված ՀՀ Անկախության 25-ամյակին
Մարտի 13-ին Նյու Յորքի Սրբոց Նահատակաց հայկական եկեղեցու «Շնորհալի» քառաձայն երգչախումբը հանդես կգա Հայաստանի Հանարապետության Անկախության 25-ամյակին նվիրված համերգով: Համերգը կկայանա Նյու Յորքի «Սրբազան խորհուրդ» եկեղեցում: Այս մասին Նյու Յորքից «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում է երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար ու խմբավար, օպերային երգիչ Վաղարշակ Օհանյանը:
Երգչախումբը հանդիսատեսին կներկայանա հայ դասական և ժամանակակից կոմպոզիտորների ստեղծագործություններով, ինչպես նաև երգերի պրեմիերաներով:
Համերգի հատուկ հյուրերն են լինելու Լոս Անջելեսից օպերային երգչուհի Անահիտ Ներսիսյանը, Նյու Ջերսիում գործող Համազգայինի «Արեգակ» մանկական երգչախումբը և «Արմսթրինգ» խումբը` Դիանա Վասիլյանի ղեկավարությամբ:
Հավելենք, որ «Շնորհալի» երգչախումբը ստեղծվել է 2007 թվականին: Համերգներով հանդես է եկել Սփյուռքի տարբեր համայնքներում: Հաջողությամբ է պսակվել հատկապես Բրոդվեյի հռչակավոր Սուրբ Մաղաքիա եկեղեցու «Դերասանների մատուռ» կոչվող սրահում տեղի ունեցած համերգը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին:

Концерт в Нью-Йорке, посвященный 25-летию независимости РА
Четырехголосный хор «Шнорали» армянской церкви Србоц Наатакац (Святых Мучеников) Нью-Йорка 13 марта выступит с концертом, посвященным 25-летию независимости Республики Армения. Редакции «Армяне сегодня» сообщил об этом из- Нью-Йорка художественный руководитель и хормейстер хора, оперный певец Вагаршак Оганян.
Хор представит зрителям произведения армянских классических и современных композиторов, состоятся также премьеры песен .
Специальными гостями концерта будут оперная певица Анаит Нерсисян из Лос Анджелеса, детский хор «Арегак» Общенационального, функционирующий в Нью Джерси и группа «Армстринг» под управлением Дианы Василян.
Добавим, что хор «Шнорали» создан в 2007 году. Выступал с концертами в различных общинах Диаспоры. Особым успехом увенчался концерт в зале «Дерасаннери матур» («Часовня актеров») знаменитой церкви Св. Магакия на Бродвее, посвященный 100-летию Геноцида армян.