«The cut» ֆիլմը կցուցադրվի Նիդերլանդներում
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում Նիդերլանդներում շարունակվում են բազմաբովանդակ ու բազմատեսակ ցերեկույթների, հանդիպումների, ցուցահանդեսների, համերգների, քննարկումների շարքը:
Դեկտեմբերի 2-ին Նայմեխեն քաղաքի «Միացյալ հայերը Հոլանդիայում» կազմակերպությունը, երկարատև ու հետևողական աշխատնքների արդյունքում, քաղաքի ամենամեծ Լյուքս կինոթատրոնում ցուցադրելու է ազգությամբ թուրք գերմանաբնակ ռեժիսոր Ֆատիհ Ակինի «THE CUT» ֆիլմը: Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է Նիդերլանդների իր աղբյուրներից:

The film “The Cut” to be shown in the Netherlands
The series of various kinds of events, concerts, meetings, discussions and exhibitions dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide continue in the Netherlands.
On December 2, after enduring and persistent efforts, the Unified Armenians in Holland organization of the city of Nigmejen will host the screening of German-Turkish director Fatih Akin’s film “THE CUT” at Lux Cinema, which is the largest movie theater in Nigmejen, report Hayern Aysor’s sources from the Netherlands.
Aram and Sinan, the main heroes of the film “Blood-Related Brothers”, will also be among the guests at the screening.